Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

9 Stałych Pomagaczy
Robert Seweryn
150 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Celem naszej działalności jest wspieranie osób starszych i samotnych, cierpiących z powodu podeszłego wieku, choroby lub znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. 


Nasi wolontariusze odwiedzają samotnych do tej pory Seniorów wnosząc w Ich życie radość, poczucie bycia ważnym i potrzebnym i wiarę w życzliwość drugiego człowieka, odbudowując na co dzień prawdziwe relacje międzypokoleniowe.


Organizujemy różnego rodzaju spotkania (np. spotkania świąteczne), zajęcia, prelekcje dla naszych podopiecznych. We wszystkich swoich działaniach kierujemy się mottem: « kwiaty przed chlebem », które podkreśla konieczność budowania ciepłej, opartej na zrozumieniu i wzajemnym otwarciu atmosfery pomiędzy wolontariuszem a osobą starszą. 


Podjęliśmy się również misji alarmowania społeczeństwa i instytucji publicznych w sprawach dotyczących osób starszych. Zajmujemy się także kwestiami osób starszych, relacji międzypokoleniowych, towarzyszymy również osobom umierającym oraz osobom starszym, bezdomnym.


Należymy do międzynarodowej Federacji Des petits frères des Pauvres i działamy w Polsce od 1 grudnia 2002 roku w Oddziałach w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu, Pruszkowie, Świdniku i Gnieźnie.

9 Stałych Pomagaczy
Robert Seweryn
150 zł miesięcznie