Mali uchodźcy

Fundacja dla Wolności
organizator skarbonki

Blisko setka dzieci bez prawdziwego domu. Znalazły schronienie w ośrodku dla cudzoziemców na warszawskim Targówku. Ale dach nad głową to dopiero początek ich trudnej drogi. Pomóż im wyjść na prostą.

Fundacja dla Wolności opiekuje się nimi od 2012 r. Ciężko pracowaliśmy, by zdobyć zaufanie dzieci, towarzysząc im niemal każdego dnia. Dzieci zagubionych, nieprzygotowanych do życia w naszej kulturze, często skrzywdzonych przez wojny i rodzinne traumy. Nasi pedagodzy uczą je języka polskiego, pomagają odrabiać lekcje, bezpiecznie bawić się, rozwijać i nawiązywać partnerskie relacje z rówieśnikami. Młodsze zapisać do przedszkola, najstarszym - którzy wkrótce będą musieli opuścić ośrodek - znaleźć mieszkanie i pracę. Pragniemy by w przyszłości wszystkie funkcjonowały samodzielnie w naszym kraju.

Na realizację naszego celu potrzebnych jest kilka tysięcy złotych miesięcznie. Na utrzymanie świetlicy i zajęcia integracyjne z polskimi kolegami. Na książki, gry, materiały edukacyjne i zabawki. Na wycieczki do placówek kulturalnych i warsztaty. Na wynagrodzenia pedagogów, którzy pracują z dziećmi kilkadziesiąt godzin każdego tygodnia. Te zadania finansujemy z dotacji, ale nie zawsze możemy na nie liczyć, a nawet gdy je otrzymujemy - nigdy nie pokrywają wszystkich potrzeb. Nasza misja trwa jednak bez względu na środki finansowe. Nigdy nie zostawiamy dzieci.

Czy możesz nam pomóc?

Wsparli

50 zł

Wpłata anonimowa

Robicie bardzo ważną rzecz, wzrusza mnie to i jest warte każdych pieniędzy.
20 zł

Ania

Życzę powodzenia.
20 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Katarzyna Jastrzębska

100 zł

Kasia

będzie dobrze, trzymajcie się!
70 zł

Antek

Powodzenia!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
101%
6 102 zł Wsparło 89 osób CEL: 6 000 ZŁ