Mały Kubuś walczy o życie

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 203 osoby
110 521,30 zł (100,04%)
Zbiórka na cel
Przeciwciała antyGD-2

Kuba Glapiński

Kalisz, wielkopolskie

Neuroblastoma IV stopnia

Rozpoczęcie: 7 Października 2014
Zakończenie: 31 Lipca 2015

W trakcie leczenia Kubusia także w Polsce wprowadzono przeciwciała i pierwsze dzieci mogły przystąpić do terapii. Niestety, nie Kubuś. Był leczony starszym protokołem 1.4, a do terapii w Krakowie mogły przystąpić dzieci leczone nowszym protokołem 1.7. W lipcu 2015 czekała Kubę radioterapia, a po niej przeciwciała we Włoszech.

20 sierpnia Kubuś był już po wszystkich badaniach kwalifikujących do immunoterapii przeciwciałami Anty-GD2. Scyntografia wyszła dobrze, poprzednie badania również, a więc nie było żadnych przeszkód! I tym sposobem 31 sierpnia 2015 roku Kubuś rozpoczął pierwszy cykl przeciwciał - bez zastrzyków z interleukiny, jednak z morfiną, która uśmierza ból.

To ciężki czas dla całej rodziny, ale go przetrwali. Brat Kubusia poszedł do pierwszej klasy, wszystkim było smutno, że nie byli tego dnia razem. Jednak nie było innego wyjścia - wygrana walka z nowotworem pozwoli nadrobić po powrocie stracony czas. W marcu 2016 roku Kubuś wrócił po zakończonym leczeniu do Polski. Wyniki końcowe miał bardzo pomyślne i na dzień dzisiejszy nie ma znamion choroby. Pozostała jedynie jakaś część masy resztkowej, która nie jest aktywna, ale i tak zawsze pozostaje mały stres z tym związany.

Pierwsze kontrole będą odbywały się w Geniu, potem w Polsce. - Kuba ma się dobrze, wygląda już na zdrowego chłopca już nie jest osłabionym, bladym, chudym dzieciąkiem zniszczonym przez leczenie. Już jest naszym zdrowym, kochanym synkiem, który psoci jak inni chłopcy w jego wieku :) - opowiada Pani Agnieszka, mama Kuby.

I modlimy się aby tak pozostało. Czasem boję się wybiegać w przyszłość, nawet tą najbliższą, bo wiem, że przy każdej kontroli będzie nam towarzyszyć strach i niepewność, ale staramy się mimo to żyć normalnie, wracać powoli do naszej zwykłej codzienności.

Zawsze będziemy wdzięczni za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości odbycia tej terapii, bo wierzymy, że dzięki niej Kuba ma większe szanse, aby pozostać zdrowym.

Kuba Glapiński

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 203 osoby
110 521,30 zł (100,04%)