Mieć przyszłość w zasięgu rączek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 837 osób
104 291 zł (100,22%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0086496 Marcel
Zbiórka na cel
Operacja rączki w Paley European Institute

Marcel Czyżewski, 3 latka

Nasielsk, mazowieckie

Wada wrodzona rączek - hipoplazja

Rozpoczęcie: 17 Września 2020
Zakończenie: 21 Lutego 2021

23 Października 2020, 12:34
Wpłaciliśmy zaliczkę na operację!

Kochani,

Kwota zbiórki na operacje Marcelka zostaje zmniejszona, ponieważ, wraz z pomocą rodziny pokryliśmy koszt zaliczki opiewającej na kwotę 50 tys. zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każde wpłaty i prosimy Was o dalsze wsparcie i pomoc dla Marcelka!

Rodzice

Gładząc mocno zaokrąglony, ciążowy brzuszek, śmiało snułam plany o tym, jak będzie wyglądało życie mojego nienarodzonego jeszcze synka. Czym będzie się zajmował, jaki będzie... Marzyłam o tym, że będzie zdrowym i szczęśliwym człowiekiem.

Marcel Czyżewski

Gdzieś w głębi serca bałam się, że z synkiem może być coś nie tak. Dlatego też badania wykonywałam u dwóch niezależnych od siebie lekarzy, którzy jednoznacznie zapewniali mnie, że Marcelek urodzi się w pełni zdrowy. Rzeczywistość okazała się, niestety o wiele bardziej brutalna...

Kiedy synek się urodził, usłyszałam tylko głos położnej zza moich pleców: “on nie ma rączek”. Na wspomnienie tamtych chwil do dzisiaj pojawiają się łzy w oczach. Ogromny szok, płacz, krzyk... Synek urodził się hipoplazją obu rączek. Nie ma paliczków i przestrzeni międzypalcowych. Do tego struna na serduszku, odma płucna, alergia, koślawość. Tak wiele nieszczęść na jedno, moje ukochane dziecko. 

Pewnie na co dzień, mając zdrowe palce, nie doceniamy tego, jak wiele możemy wykonać dzięki nim czynności. Chwycenie długopisu, sztućców, kierownicy w rowerze, zapięcie guzików w koszuli. Życie bez sprawnych rąk jest ogromnie trudne, dlatego muszę zrobić wszystko, żeby zapewnić mojemu dziecku niezależność.

Jedyną szansą na sprawną przyszłość są skomplikowane operacje. Takiego leczenia zgodzili się podjąć specjaliści z Paley European Institute. To nasza ostatnia deska ratunku, tym bardziej boli fakt, że jest ona bardzo kosztowna... Pierwszy etap na jedną rączkę czeka nas już w połowie października 2020r. Drugi mamy zaplanowany na grudzień. Trzeci oddzielny w wieku 6-8 lat. 

Proszę, pomóż nam! Sami nie damy rady uzbierać tak ogromnej kwoty, a tylko zdrowie Marcelka się teraz liczy. Wierzę, że z Twoim dobrym sercem nam się uda uratować jego sprawność...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 837 osób
104 291 zł (100,22%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0086496 Marcel