Zbieramy na operację ratującą nóżkę Marcinka!

Operacja ortopedyczna w Wiedniu, zakwaterowanie, dojazdy
Zakończenie: 7 Maja 2023
Opis zbiórki
Nasz syn, Marcin urodził się ze stopami końsko-szpotawymi. Wada charakteryzuje się złożoną deformacją stóp. Leczymy ją od urodzenia, walczymy codziennie. Niestety poprawa powinna pojawić się już kilka lat temu... Co poszło nie tak?
Po okresie, w którym za pomocą ciągłego leczenia metodami mało inwazyjnymi, stópki były już blisko prawidłowego ułożenia, nastąpił nagły regres… Aktualna wartość zgięcia wynosi 5 stopni. Wartość pełnej sprawności stopy zaczyna się od 28 stopni!
Przy stale zmniejszającym się zakresie zgięcia wyobraźmy sobie, jak ciężko będzie Marcinkowi o jakąkolwiek aktywność fizyczną, o jakąkolwiek sprawność.
Marcin już w drugiej dobie życia miał założone pierwsze pełne łuski gipsowe. W 10. dobie życia rozpoczęliśmy leczenie wady… Po niespełna 2 miesiącach wykonano dziecku zabieg podcięcia ścięgien achillesa, a następnie znowu zagipsowano nogi.
Po zrośnięciu się ścięgna dziecko zostało zaopatrzone w szynę ze zaleceniem noszenia jej 23/24h! W tej szynie syn nauczył się kolejno przewracać, siedzieć, raczkować, a nawet chodzić…
W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że szyna jest nieprawidłowa do leczenia wady i zmieniliśmy ją na nierefundowaną szynę. Niestety było to już dosyć późno… W nowej szynie dziecko spało jeszcze do 5 roku życia.
Mieliśmy poczucie straty czasu i szansy na zdrowie naszego dziecka. Czuliśmy się oszukani. Walczyliśmy 5 lat, prawdopodobnie nieodpowiednio, kierowani przez kolejnych lekarzy.
Właściwie leczenie powinno dać sprawność między 3-5 roku, u nas było tylko gorzej… Wtedy zdecydowaliśmy się na leczenie za granicą, u wykwalifikowanego specjalisty.
Zalecił on dalsze leczenie stópek: z opcjonalną zmianą mechanizmu Mitchella na pojedyncze buty ADM, powrotem do poprzedniej szyny, dodatkowo podjęliśmy próbę rehabilitacji stóp — ćwiczenia i masaże.
Okazało się jednak, że zgięcia grzbietowe mimo wszystko zaczęły bardzo się cofać… Niestety to koniec prób nieinwazyjnego leczenia. Dziecko wymaga zabiegu operacyjnego na lewej nóżce. Po zabiegu dziecko przez 4 tygodnie będzie miało założony pełen gips, a na kolejne 2 tygodnie — gips do kolana. Potem na pół roku syn wraca do buta ADM i ćwiczeń.
Oby to była nasza ostatnia walka… Prosimy o wsparcie, zakończ z nami cierpienia synka!
Rodzice