Mamie Marysi wysiadł kręgosłup od dźwigania córki. Bez wózka nigdy już nie wyjdą z domu!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 312 osób
29 149 zł (100%)
Zbiórka na cel
zakup wózka inwalidzkiego elektrycznego

Maria Kabuszko, 29 lat

Warszawa, mazowieckie

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Rozpoczęcie: 13 Marca 2019
Zakończenie: 13 Marca 2020

04 Listopada 2019, 14:38
❗️Marysia pilnie potrzebuje pomocy! Mama błaga - przeczytaj!

Ja już nie proszę o pomoc, tylko błagam. Marysia strasznie cierpi. Nawet siedzenie w wózku sprawia jej ból!

Stary wózek jest za mały… Wysłużony tak bardzo, że boje się, że się rozpadnie. Córka przestała się mieścić, ma siniaki, odciski… Każdy dzień to dla niej ból!

Od dźwigania córki wysiadł mi kręgosłup. Nie uniosę córki, nie mam siły pchać wózka… Jest nam coraz trudniej!

Na leżąco Marysia nie może jeść, pić czy korzystać z komputera, który jest jej jedynym oknem na świat. Wyjście na spacer to już tylko marzenie. Marysia stała się więźniem czterech ścian i tego zadającego ból wózka. Mi, matce, brak już słów… Czuję się całkowicie bezsilna, gdy widzę, jak moje jedyne ukochane dziecko cierpi.

Błagam o Twoją pomoc… Tak bardzo potrzebny jest nam ten wózek!

Mam na imię Marysia i jestem zupełnie zależna od innych. Sama się nie ubiorę, nie umyję, nie uczeszę… Bez pomocy nawet nic nie zjem. To moja największa tragedia. Mam przecież 27 lat…

Co robiłeś w tym wieku? W weekend wycieczka rowerowa, grill za domem, w tygodniu praca, potem basen, kino lub spotkanie z przyjaciółmi w knajpce za rogiem? To brzmi tak cudownie… Dla Ciebie być może zwyczajnie, ale dla mnie to największe marzenie. Niestety, zupełnie nieosiągalne.

Od 27 lat żyję z porażeniem mózgowym, które niemal całkowicie pozbawia mnie kontroli nad ciałem. Nie chodzę, nie siadam sama, nie mówię… Moja komunikacja ze światem to jedynie mimika, czasem dźwięki, których jednak nikt nie rozumie… Tablica, na której wzrokiem pokazuję kolejne znaki alfabetu, to jedyny sposób, by zostać zrozumiałą.

Jestem zupełnie sprawna intelektualnie.

Maria Kabuszko

Gdyby nie tablica, cały dzień leżałabym tylko i patrzyła przed siebie. Tak się cieszę, że ją mam! Napisanie choć jednego słowa to jednak żmudne zajęcie, które wydaje się trwać w nieskończoność. To jednak jedna z niewielu przyjemności, jakie spotykają mnie w ciągu dnia.

Niewiele dzieje się w moim życiu. Nie mogę już wychodzić na spacery. Zajmuje się mną moja kochana mama, która jednak sama poważnie zachorowała. Ma bardzo bolesne problemy z kręgosłupem i stawami. To od dźwigania. Nie może mi już pomagać – jak to do niedawna robiła – pchać ciężkiego wózka, wspierać mojego bezwładnego ciała, gdy się zsuwam na ziemię... Ja nie czuję wtedy nic. Mama chwyta moje 40-kilogramowe ciało. Cierpi przy każdym ruchu.

Czuję przeraźliwy ból, gdy wiem, że nie mogę się jej odwdzięczyć się za te lata poświęceń, szczególnie teraz, gdy to ona tak bardzo potrzebuje pomocy. Starałyśmy się dawać radę sobie same… Ale po 27 latach wreszcie mam odwagę prosić o pomoc.

Bardzo pilnie potrzebujemy specjalistycznego wózka. Wózek mógłby utrzymać mnie w pionie, uchroniłby mnie przed zsuwaniem się, miałby własny elektryczny napęd. To odciążyłoby moją mamę i umożliwiłoby mi opuszczanie czterech ścian i odetchnięcie świeżym powietrzem na zewnątrz. Tak dawno nie miałam okazji tego robić… Mogłybyśmy wyjść z mamą na spacer!

Nie marzę już o rehabilitacji. Nie marzę o byciu normalną dziewczyną, kobietą, przyjaciółką, żoną. Marzę o odciążeniu mojej ukochanej mamy, udowodnieniu jej, że nawet ja jestem zdolna do wielkich czynów.

Nadchodzi lato… Na zewnątrz jest tak pięknie. Błękitne niebo, pozbawione chmur… Czy i ja wreszcie to zobaczę?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 312 osób
29 149 zł (100%)