Mów Martynko

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 44 osoby
5 520 zł (100,36%)

Martyna Gońda

Poznań, wielkopolskie

zespół Cornelia de Lange Syndrome

Rozpoczęcie: 1 Października 2011
Zakończenie: 14 Października 2011

Rodzice z Martynką jeżdżą do Łodzi na spotkania z panią psycholog i dzięki tym konsultacjom są już pierwsze efekty. Pani psycholog zaproponowała szereg ćwiczeń do wykonywania w domu – część z nich służy rozwijaniu u Martynki umiejętności łączenia obrazków ze słowami.

- Na przykład, gdy prosimy, by spośród grupy przedmiotów podała lalkę, zazwyczaj tę lalkę poda, ale z klockiem czy kulką nie jest już tak  prosto. A to dlatego, że przecież z lalkami Martynka ma częściej kontakt niż z klockiem czy plastikową kulką.- mówią Rodzice dziewczynki. Systematyczne ćwiczenia jednak przynoszą widoczne efekty. - Pracujemy nad tym, by Martynka rozumiała słowa i łączyła je z przedmiotami. Gdy tego nie łączy, podaje zazwyczaj to, na co ma ochotę – zabawa jest przednia, ale główny cel jest nieco inny. Stopniowo jednak coraz częściej podaje tę prawidłową rzecz, więc jesteśmy przekonani, że z biegiem czasu nauczy się łączyć ze słowami również inne przedmioty.

Dzięki niektórym ćwiczeniom Martynka uczy się łączyć napisane samogłoski z odpowiadającymi im dźwiękami. Z biegiem czasu przyjdzie kolej na krótkie wyrazy. Na pewno systematyczne ćwiczenia pomogą jej się tego nauczyć. Zebranych podczas maratonu pieniędzy starczy na kilka spotkań z Panią psycholog, jesteśmy więc przekonani, że Martynka dużo się nauczy.

Dziękujemy!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 44 osoby
5 520 zł (100,36%)