Prosimy o lepsze życie dla Marysi, naszej ukochanej córeczki

Marysia Zawitaj
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zakup fotelika samochodowego dla osób niepełnosprawnych

Marysia Zawitaj, 11 lat
Wygiełzów, śląskie
Mózgowe Porażenie Dziecięce
Rozpoczęcie: 14 Czerwca 2019
Zakończenie: 5 Lipca 2019

Rezultat zbiórki

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wpłacili darowiznę na zbiórce dla mojej córki Marysi!  


Dzięki Waszej wpłacie udało się osiągnąć wyznaczony cel - zebrać potrzebną kwotę  na specjalistyczny fotelik samochodowy. Dziękuję za zaangażowanie oraz Wasze wielkie serce!   


Pozdrawiam serdecznie 
Mama Marysi - Sylwia 

A oto Marysia w nowym foteliku:

Marysia Zawitaj

Opis zbiórki

Marysia urodziła się w 26 tygodniu ciąży z niedotlenieniem okołoporodowym. Pierwsze miesiące swojego życia spędziła w szpitalu, dzielnie walcząc o życie. Wskutek niedotlenienia, doszło do leukomalacji okołokomorowej. W późniejszym czasie zostało zdiagnozowane także mózgowe porażenie dziecięce; niedowład czterokończynowy spastyczny.

Wtedy zaczęła się nasza walka – o zniwelowanie skutków niepełnosprawności Marysi. Rehabilitacja, ćwiczenia – tylko tak możemy stawić czoła chorobie. Marysia, mała wojowniczka, nie poddaje się. Dzielnie ćwiczy, aby w końcu zrobić swój pierwszy samodzielny krok w życiu. Przy ogromnym zaangażowaniu rehabilitantów, połączonym z uporem i ciężką pracą Marysi, wierzę, że w końcu nadejdzie ta upragniona chwila… Mieszkam wraz z córkami w małej miejscowości, gdzie trudno o większe ośrodki specjalistyczne, w których Marysia mogłaby być rehabilitowana. Od rehabilitantów i lekarzy dzielą nas spore odległości. Marysia dzielnie znosi trudy podróży. Niestety, fotelik samochodowy, którego używamy, jest już za mały dla niej.

Aby Marysia mogła korzystać z rehabilitacji oraz zajęć terapeutycznych, potrzebny jest nowy fotelik – dla bezpieczeństwa jej podróżowania. Z racji niepełnosprawności córki, musi to być fotelik przystosowany do potrzeb dziecka niepełnosprawnego. Taki fotelik jest niezbędny, aby Marysia mogła korzystać z rehabilitacji, której potrzebuje. Niestety, zakup takiego fotelika znacznie przekracza moje możliwości finansowe, dlatego proszę o wsparcie! PFRON finansuje 10 tysięcy, wciąż pozostaje do zebrania brakująca kwota.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki