Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Serduszko dla Marysi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 494 osoby
108 055,9 zł (100,05%)
Zbiórka na cel
Operacja wady serca

Marysia Lavayen, 9 lat

Sopot, pomorskie

Wrodzona wada serca: TAC1, VSD, ASD, nadciśnienie płucne

Rozpoczęcie: 18 Sierpnia 2014
Zakończenie: 26 Listopada 2014

Operacja serca Marysi została przełożona na 5 lutego 2015 roku. Na oddziale była infekcja i to był najszybszy możliwy termin. Jednak ostatecznie operacja naszej coreczki odbyła się jeszcze później, bo 11 lutego 2015 w klinice w Munster w Niemczech. Operowali wspaniali Prof. Edward malec i Doc. Katarzyna Januszewska.

Marysia bardzo dobrze zniosła operację, jak i okres pooperacyjny, nie było żadnych komplikacji. Z sali  wyjechała na własnym oddechu, co ogromnie nas cieszyło. Profesor był bardzo zadowolony z zakresu przeprowadzonej operacji - korekty całkowitej, stwierdzając, że jest lepiej niż się spodziewał. Marysia łącznie po operacji spędziła 12 dni w szpitalu. Wszystko, co się wydarzyło to cud, gdyż tu w Polsce przebieg pooperacyjny był dla nas jednym wielkim koszmarem wypełnionym licznymi komplikacjami. Wspaniala praca Prof.  Edwarda Malca, Pani Doc. Januszewskiej, jak rownież opieka na bardzo wysokim poziomie - to niewątpliwie miało wpływ na powodzenie operacji i  rekonwalescencję.

Obecnie Marysia czuje się o niebo lepiej niż przed opeacją, wydolność serduszka się poprawiła, nie sinieje, saturacje prawie jak u zdrowego dziecka, ma wiecej siły, energii, może biegać, chodzić na spacery, co przed operacją było marzeniem. Odnośnie dalszego leczenia Marysi - przed nami jeszcze długa rehabilitacja, poprawa rozwoju psychoruchowego, a także kontrole kardiologiczne na stałe wpisane w naszą codzienność. W niedalekiej przyszłości czeka Marysię ponowny wyjazd do Munster na poszerzanie tętnicy. Teraz, gdy serce jest w lepszej kondycji, wierzymy, że i z innymi przeciwnościami damy radę, bo kto, jak nie my.  

Serdecznie jak najpiękniej potrafimy dziękujemy wszystkim dobrym sercom - bez Was nie byłoby szansy na lepsze życie dla Marysi... w ogóle na życie. Jesteście czarodziejami, którzy zaczarowali świat naszej córeczki. Dziękujemy - Rodzice.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 494 osoby
108 055,9 zł (100,05%)