Spełniamy marzenie 5-letniej Marysi, aby zapomniała o chorobie

Zbiórka na cel: Spełnienie marzenia o pokoju pełnym bajkowych bohaterów
Zbiórka zakończona
Marysia Depa
Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 203 osoby
6 000 zł (100%)

Marysia Depa, 5 lat

Neuroblastoma III stopnia (guz przestrzeni zaotrzewnowej)

Kraków, małopolskie

Rozpoczęcie: 15 Kwietnia 2018
Zakończenie: 08 Lipca 2018

Dzielna niczym najodważniejszy strażak, biegająca szybciej od najlepszych piłkarzy i pełna nadziei, że to już koniec jej pobytów na oddziałach szpitalnych – taka jest 5-letnia Marysia, która przez ostatnie miesiące stawiała czoło śmiertelnie niebezpiecznemu i podstępnemu nowotworowi neuroblastomie III stopnia, który zaatakował jej drobny organizm.

Paskudna choroba natrafiła na zdecydowany opór małej bohaterki. Obecnie uśmiech od ucha do ucha rozjaśniający drobną buzię 5-latki to jej znak rozpoznawczy. A jeszcze chwilę wcześniej każdy jego cień był na wagę złota… Po wielu miesiącach spędzonych w szpitalu, dzięki wytrwałości i uporowi Marysi, a także ogromnej miłości rodziców i młodszej siostrzyczki - udało się, choroba skapitulowała!

Dziewczynka jednak, jako prawdziwych bohaterów, wymienia tych, z których każdego dnia walki z chorobą brała przykład – Strażaka Sama i piłkarzy z drużyny Supa Strikas. To właśnie w ich towarzystwie mała Marysia chciałaby spędzać każdy kolejny dzień po powrocie do rodzinnego domu. Aby móc spełnić to marzenie, potrzebna jest zmiana wystroju pokoju – tak ważna w procesie zapominania o wszystkich złych chwilach z ostatnich miesięcy i podłej chorobie, która zabrała dziewczynce kawałek beztroskiego dzieciństwa.

Marysia doskonale wie, jak powinien wyglądać jej wyśniony pokój. Kluczową rolę odgrywa w nim piętrowe, czerwone łóżko, z drabiną – dokładnie taką, jaką w swoim wozie strażackim ma Strażak Sam. Góra to królestwo Marysi, dół – jej młodszej siostry, Irenki. Dziewczynka bardzo lubi też rysować, a do tego przyda się porządne biurko i wygodne krzesło. Dziewczynka na każde pytanie ma już przemyślaną i rezolutną odpowiedź. W jej głowie na minutę pojawia się nie 100, a 1000 pomysłów, a każdy z nich coraz bardziej zaskakuje i rozbawia.

Pozwólmy na to, by nowy pokój stał się początkiem prawdziwie radosnych dni i startem w nowe życie – ramię w ramię ze Strażakiem Samem!

Pomogli

Ładuję...

Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 203 osoby
6 000 zł (100%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość