Los podarował Miłoszowi raka. Czy Ty podarujesz uśmiech?

Zbiórka na cel: Spełnienie marzenia o laptopie gamingowym z zestawem gier
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 384 osoby
4 112 zł (80,62%)

Miłosz Woźniak, 14 lat

Jastrzębsko Stare, wielkopolskie

ostra białaczka limfoblastyczna, typ B-common

Rozpoczęcie: 26 Marca 2018
Zakończenie: 26 Sierpnia 2018

Rezultat zbiórki

14-letni Miłosz z Jastrzębska Starego stracił siły i apetyt w lipcu 2016 roku. Właśnie zaczęły się wakacje, a on nie miał na nic energii, był apatyczny i nie chciał bawić się z kolegami. Potem doszły do tego nocne poty, bezsenność i bóle brzucha. Przez dłuższy czas wyniki badań wychodziły w normie, ale w końcu, podczas kolejnego pobytu w szpitalu, lekarze zrobili biopsję szpiku. Niestety, okazało się, że chłopiec choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chemia i sterydy spowodowały bardzo poważne powikłania, w tym zapalenie trzustki i jej niewydolność. Teraz nastolatek zakończył etap leczenia szpitalnego i przyjmuje chemię doustną w domu.


Miłosz miał dwa wielkie marzenia związane z jego zainteresowaniami. Ponieważ jest ogromnym miłośnikiem konstruowania, projektowania i budowania z klocków Lego, wyśnił sobie zestaw Lego Technic Bugatti Chiron. Drugą fantazją była niezwykła drukarka 3D.


Pierwszym prezentem, jaki trafił w ręce naszego podopiecznego, był wielki zestaw Lego, stworzony we współpracy z Bugatti Automobiles, odzwierciedlający model kultowego supersamochodu sportowego z mnóstwem niesamowitych detali. Zestaw zawiera aż 3600 elementów, ale nasz młody konstruktor świetnie poradził sobie ze składaniem. Przez cały ten czas uśmiech nie schodził mu z twarzy, a serce biło szybciej z ekscytacji. Miłosz przyznał, że marzył o tym zestawie, od kiedy tylko pojawił się w sprzedaży!

Drugi prezent okazał się jeszcze bardziej niezwykły i tym razem złożenie go w całość wymagało więcej wysiłku i zaczerpnięcia pomocy kolegi Miłosza. Kiedy jednak wspaniała drukarka 3D ukazała się w całej swej okazałości, zachwytom nie było końca. Teraz 14-latek ma nową pasję, której poświęca wiele czasu, wymyślając coraz to nowe projekty. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwy!

Za spełnienie dwóch wyjątkowych marzeń Miłosza z całego serca dziękujemy darczyńcom z portalu Siepomaga.pl

Miłosz Woźniak

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 384 osoby
4 112 zł (80,62%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość