Marzenie małego fana motoryzacji

Tomek
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

plac zabaw z motywem pojazdów

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Mam Marzenie
Tomek
Gdańsk, pomorskie
ostra białaczka limfoblastyczna
Rozpoczęcie: 28 Sierpnia 2017
Zakończenie: 28 Listopada 2017

Opis zbiórki

Tomek to niezwykle pogodny czterolatek. W młodym wieku chłopiec doświadczył, jakie życie bywa nieprzewidywalne i trudne. Nasz Marzyciel zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.  W związku z tym większość czasu przebywa na oddziale onkologicznym. Każdy dzień wygląda tak samo, jedno i to samo miejsce – sala szpitalna i monotonia - badania, leczenie, rozmowy z lekarzami i zabawy w świetlicy.

Tomek

Pomimo choroby, Tomek posiada mnóstwo energii i zapału, które przelewa na swoje hobby. Lubi bawić się z innymi dziećmi, ma opanowanych większość gier planszowych, układanie puzzli jak również budowanie konstrukcji z klocków. Jednak Tomek ma jedną największą pasję – są to wszelkiego rodzaju pojazdy, w szczególności takie o dużych gabarytach. W wolnych chwilach składa samoloty, samochody, statki z wieloelementowych części z serii Konstruktor. W zestawach jest mnóstwo metalowych części, śrubek, jednak czterolatek nie ma z tym problemu. Niejeden dorosły miałby kłopot ze złożeniem pojazdu z instrukcją, a Tomek robi to niemal z pamięci. Podczas spotkania ułożył cały samolot samodzielnie, praktycznie z zamkniętymi oczami. Zapytany o to, kim zostanie, gdy będzie dorosły, odpowiedział z dumą, że kierowcą tira. Chyba łatwo jest się domyślić, o czym Tomek marzy najbardziej. Jego największe marzenie jest związane z motoryzacją, a dokładnie jest to plac zabaw z motywem pojazdów. Nasz Mały Marzyciel chciałby mieć w swoim ogródku wielki tor przeszkód. Chciałby, aby miejsce za domem zamieniło się w wielki samochodowy parking, na których stanęłyby nie tylko auta, ale również motory, koparki i samoloty. Poprzez aktywny wypoczynek i zabawę z rówieśnikami, Tomek realizowałby swoje dziecięce pasje. Ogródek stanie się cudowną krainą, pełną jeżdżących, latających, a nawet pływających maszyn.

Marzenia mają olbrzymią moc – dodają energii i siły. Wymarzone miejsce zabaw będzie wielkim motywatorem do dalszej walki z chorobą. I na chwilę Tomek będzie mógł zapomnieć o cierpieniu i szarej rzeczywistości.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki