Nieuleczalny nowotwór kontra marzenie

Patrycja
Zbiórka zakończona

Nieuleczalny nowotwór kontra marzenie

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Marka Kamińskiego
Patrycja
Koszalin, zachodniopomorskie
Nowotworowa choroba Recklinghausena
Rozpoczęcie: 7 Maja 2014
Zakończenie: 13 Sierpnia 2014

Rezultat zbiórki

Patrycja


W maju 2015 roku rozpoczęła się realizacja najpiękniejszego i jedynego marzenia Patrycji. Muzeum mangii, centrum Tokio, zamek w Kioto to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, podczas pobytu w Japonii. Najbardziej urzekające dla Patrycji nadal są potrawy - nowe smaki, zaskakujące przyprawy i zupełnie inna forma ich spożywania. Dziękujemy za wymalowane szczęście na twarzy Patrycji i nadzieję. Bo ona dodaje sił do walki z chorobą. Dziękujemy w realizacji marzenia Patrycji!


Patrycji życzymy wspaniałej podróży po kraju kwitnącej wiśni i dalszej wiary do walki z chorobą!

Opis zbiórki

Rodzimy się i umieramy. Pomiędzy narodzinami a śmiercią jest życie. Jak ono będzie wyglądać, zależy od nas samych. Ta teoria nie zawsze się sprawdza. Niestety, są wśród nas tacy, którym choroba towarzyszy od dzieciństwa. Co gorsza, nie ma na nią lekarstwa, a trzeba dalej żyć …


Patrycja cierpi na nieuleczalną chorobę nowotworową Recklinghausena. To niezwykle rzadkie schorzenie, małymi krokami wyniszcza organizm dziewczyny. Można powiedzieć, że to zespół chorób nowotworowych rozsiany po całym organizmie. Guz Patrycji wielkości 27 centymetrów na 14 centymetrów zajmuje 2/3 powierzchni mózgu. Nacieki na kosteczkach słuchowych, rdzeniu przedłużonym, móżdżku, krtani oraz nosogardzieli.
 

Nie ma możliwości wycięcia ze względu na ogromną rozległość guzów. Właściwie lekarze nie wiedzieliby, od czego zacząć. Patrycja nie kwalifikuje się na chemioterapię ani nie zostanie poddana radioterapii. Nerwiaki, glejaki i nerwiakowłókniaki są rozprzestrzenione na całym ciele. Choroba jest nieuleczalna, a dzisiejszy postęp medycyny skazuje Patrycję na powolne umieranie. Duża zmienność objawów sprawia, że nie jest możliwe dobranie prawidłowego leczenia, trudności pojawiają się w samym rozpoznaniu schorzenia.


Aby zapomnieć choć na chwilę o nieuleczalnej chorobie i towarzyszącemu jej cierpieniu, Patrycja znalazła wspaniałą pasję. Kultura, historia oraz sztuka Japonii dodają jej skrzydeł. Jej ogromnym, jedynym marzeniem jest odkrycie zakątków tego kraju - podróż do Japonii.

Patrycja

Choroba Patrycji jest nieuleczalna. Patrycja powoli umiera. Dzisiejsza medycyna nie zna metody leczenia nastolatki. My jednak możemy jej pomóc w inny sposób. Uszczęśliwić ją. Pomóżmy spełnić jej jedyne marzenie. Być może ta podróż okaże się być jej ostatnią  – lecz najszczęśliwszą. Liczymy na Wasze wielkie serca i prosimy o pomoc w realizacji marzenia Patrycji.

Patrycja Janiszewska

Obserwuj ważne zbiórki