Bez pilnej operacji Mateuszek nie przeżyje... Ratujemy małe serce!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 916 osób
414 229,63 zł (101,77%)
Zbiórka na cel
Ratująca życie operacja serca w Boston Children's Hospital

Mateusz Kozak, 3 latka

Tyniec Mały, dolnośląskie

Nadciśnienie płucne, tkanka włóknista w komorze serca

Rozpoczęcie: 2 Stycznia 2019
Zakończenie: 7 Lutego 2019

Poprzednie zbiórki

290 503,54 zł (100,10%)
Operacja serca, aby ratować życie Mateuszka

9 289

19.01.2018 - 23.03.2018

Operacja serca, aby ratować życie Mateuszka

9 289

290 503,54 zł

19.01.2018 - 23.03.2018

Mateuszek jest już po udanej operacji serca!

Wiadomość od szczęśliwej mamy chłopca:

Trochę ochłonęliśmy, chociaż to, co nas spotyka jest niewiarygodne! Kochani, Mateuszek w poniedziałek (4 marca 2019) przeszedł operację na otwartym serduszku. Serce zostało zatrzymane, a jego pracę przejęła maszyna nazywana płuco-sercem. 

Jak wiecie, operacja się udała! VSD okazało się dużo większe, ukryte między tkankami. Doktor podczas tej jednej operacji (!) załatał ubytek, wykonał plastykę zastawki mitralnej i usunął tkankę włóknistą. Po kilku godzinach od operacji Mateuszek został rozintubowany. Tamta noc była dla naszego synka bardzo ciężka. Poranek przyniósł na tyle dużą poprawę, że decyzją lekarzy zostaliśmy przeniesieni na oddział kardiologii (po jednej nocy na intensywnej terapii!).

Drugiego dnia po operacji, czyli w środę, z ciała naszego maluszka zaczęły znikać wenflony, a z nimi kolejne pompy dostarczające leki. Po południu wyjęte zostały również dwa dreny z brzuszka Matiego. Jako ostatnia zniknęła linia centralna założona w szyi... W czwartek skupiliśmy się na karmieniu. Niestety Mateuszek wymiotował pomimo tego, że jadł dużo mniej niż przed operacją. 

Mateusz Kozak

Już w piątek zostaliśmy wypisani do hotelu dla rodzin dzieci leczonych w Boston's Children Hospital! Lekarze nie spodziewali się, że Mati w takim tempie będzie dochodził do siebie. Wszystkie parametry są naprawdę dobre, a blisko roczna walka Mateuszka ma szansę zakończyć się na tej operacji!

My jesteśmy przeszczęśliwi. Nie umiem nawet znaleźć odpowiednich słów, którymi mogłabym to wyrazić... Lekarze są dobrej myśli. Na ocenę efektów operacji będziemy musieli poczekać przynajmniej pół roku. Trzeba regularnie sprawdzać, czy poprawiona zastawka mitralna będzie dobrze funkcjonowała i czy zastawka aortalna poradzi sobie z większymi przepływami. Po tym, jak w polskim szpitalu kazano nam się z Mateuszkiem pożegnać, to, co się zadziała w USA jest niewiarygodne!

Każdy z Was jest częścią tego, co się wydarzyło w życiu Matiego. Wszystkim Wam zawdzięczamy to, że dzisiaj będzie usypiał u mojego boku. Będę trzymała jego cieplutką rączkę i patrzyła, jak oddycha o wiele spokojniej i wolniej niż niedawno. 

Kochani! Dziękuję za życie mojego synka!
Mama
❤❤❤❤

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 916 osób
414 229,63 zł (101,77%)