Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Pokaż Ukryj

Nowotwór nie odpuszcza! Michała czeka kolejna bitwa o życie! Pomocy!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 705 osób
70 496 zł (100%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0067223 Michał
Zbiórka na cel
Leczenie nowotworu nierefundowanym lekiem

Michał Jabłoński, 49 lat

Łowicz, łódzkie

Nowotwór złośliwy krtani z przerzutami

Rozpoczęcie: 19 Maja 2020
Zakończenie: 24 Września 2020

Kod ATC leku L01XC17

24 Sierpnia 2020, 11:08
Najnowsze wieści od Michała!

Kochani,

dziękując Wam za dotychczasowe wsparcie, spieszymy z najświeższymi informacjami - przesunięto termin podania leku. Obecnie nie wykryto nowych ognisk nowotworowych, lek zatrzymał postępowanie choroby.

Michał Jabłoński

Jednak ogólny stan organizmu Michała nie jest dobry. Na poprawę trzeba czekać co najmniej do końca podawania leku, potem będą zrobione kolejne szczegółowe badania i okaże się czy leku nie trzeba będzie podawać dalej. Prosimy, bądźcie nadal z nami!

Izabella 

Pokaż wszystkie aktualizacje

27 Lipca 2020, 15:38
Brakuje środków na dalsze leczenie... Pomocy!

Kochani,

wciąż prosimy Was o pomoc! Sytuacja wygląda tak: 24 lipca mąż dostał trzecią dawkę leku. Za dwa tygodnie przyjmie następną. Wątroba na razie bez zmian, to znaczy nowych ognisk nie przybyło, ale nie ma też żadnej poprawy i potrzeba co najmniej siedmiu dawek, by ukończyć podstawową terapię. Dopiero wtedy będzie wiadomo, czy nie potrzeba następnych dawek.

Michał Jabłoński

Niestety, pogorszyły się parametry tarczycy, co jest wynikiem radioterapii. Wciąż brakuje na dalsze leczenie... Bardzo Was prosimy o wsparcie. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę. Na razie się nie poddajemy i dzięki otaczającym nas ludziom próbujemy żyć w miarę normalnie.

Izabella, żona Michała

30 Czerwca 2020, 12:33
Najnowsze informacje dotyczące leczenia Michała!

Kochani,

wiem, że wielu z Was o to dopytuje, dlatego spieszę do Was z najświeższymi informacjami, dotyczącymi mojego leczenia. W ubiegły piątek miałem pierwsze podanie nierefundowanego leku. Jednorazowy koszt takiego podania wynosi ok. 9,5 tys. zł i ma być powtarzane co 2 tygodnie. 

Michał Jabłoński

Mam już uzbieraną prawie połowę potrzebnych środków, ale jak łatwo policzyć, wkrótce będzie ich za mało. Dlatego proszę o dalszą pomoc. Ten nierefundowany lek to moja jedyna nadzieja na życie...

Michał

Nasze nowe, przepełnione lękiem życie zaczęło się niespodziewanie pod koniec 2018 roku. To właśnie wtedy mój mąż usłyszał wyrok - nowotwór krtani, a ja poczułam, że umrę razem z nim. Michał nie zamierzał się poddać, jednak lekarze  nie dali nam nadziei i odmówili leczenia. W Poznaniu, gdzie początkowo chcieli podjąć się operacji, stwierdzono przerzuty na węzły chłonne i zaproponowano nam jedynie chemioterapię paliatywną.

Michał Jabłoński

Rozpoczęliśmy kolejne przepełnione przerażeniem podróże po szpitalach. Widziałam, jak iskra nadziei w oczach mojego męża gaśnie. W Łodzi zaproponowano nam chemioterapię czerwoną, najbardziej agresywną, później chemioterapię połączoną z radioterapią. I kiedy zaczęliśmy powoli wychodzić na prostą, usłyszeliśmy kolejny wyrok - przerzuty na wątrobę. Wiedziałam, że z tego możemy się już nie podnieść.

Chemioterapią, którą przyjmował, była niezwykle silna. Lekarze mówili wręcz, że powaliłaby konia. Michał jednak przetrwał, choć szpik kostny mocno mu sponiewierało. Przez to też nie można było długi wykonać badania PET, które daje szerszy obraz tego, co się dzieje w organizmie. Kiedy już się udało, jego wynik zmiażdżył nasze nadzieje. Człowiek czeka jak na szpilkach, a gdy dowiaduje się, jak jest źle, wszystkie te szpilki w jednym momencie wbijają się w serce.

Michał Jabłoński

Ostatnią deską ratunku jest dla nas niestandardowe leczenie, niestety nierefundowane, które trzeba zacząć niezwłocznie. Chemia nie wchodzi już w grę. Organizm został zbyt mocno poturbowany. To lekarstwo to jedyna szansa nie tylko dla Michała, ale dla całej naszej rodziny. Jeśli je przyjmie, będziemy mogli wspólnie spędzić jeszcze trochę czasu. Jeśli nie, pozostanie nam już tylko pożegnanie. Ostatnie…

Za jedno podanie tego leku trzeba zapłacić ok. 14 tys. zł, a następne takie podania trzeba wykonywać w odstępach 3-tygodniowych. Ile to leczenie potrwa? Nikt na dzisiaj nie potrafi nam odpowiedzieć na to pytanie. Standardowa procedura mówi o 6-10 podaniach, ale zdarza się, że pacjent potrzebuje nawet na 2 lata. To się wiąże z ogromnymi wydatkami, dlatego musimy prosić o pomoc. Tak bardzo chcemy, żeby Michał wciąż był z nami...

Żona Michała, Izabella.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 705 osób
70 496 zł (100%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0067223 Michał