Walka o oddech Michała

Michał Szablewski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym, by Michał zaczął samodzielnie oddychać

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Michał Szablewski, 31 lat
Grudziądz, kujawsko-pomorskie
Stan po urazie rdzenia kręgowego
Rozpoczęcie: 18 Maja 2021
Zakończenie: 25 Stycznia 2022

Opis zbiórki

Michał aktualnie ma 28 lat i ma porażenie czterokończynowe po niefortunnym skoku do wody. Po operacji neurochirurgicznej – stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, stan jego zdrowia uległ pogorszeniu, w efekcie doprowadzając do wstrząsu septycznego uwieńczonego wspomaganiem oddechu przez respirator, spastykę kończyn górnych i głębokie odleżyny.

Właśnie takiego poznałem Michała dwa lata temu. Los pokierował nasze drogi tak, że spotkaliśmy się w szpitalu – on jako pacjent, ja jako pielęgniarz. Codzienna opieka nad Michałem, zaangażowanie w jego ciężki stan zdrowia, uporczywe zaopatrywanie ran po odleżynach, borykanie się z licznymi infekcjami, rehabilitacja, powikłane operacje – innymi słowy chwile ciężkie, smutne, ale i te przyjemne wesołe zbliżyły nas do siebie. Teraz już przyjaciele, którzy nie potrafią bez siebie spędzić ani jednego dnia. Ja nadal jako przyjaciel, opiekun, pielęgniarz, psycholog a on jako uporczywie walczący chłopak, który nie poddaje się mimo braku sił.

Mimo że często zastanawiałem się, gdzie w tym wszystkim jest Bóg, dzisiaj jesteśmy na właściwej drodze, na etapie intensywnej rehabilitacji. Nikt nie dawał nam szans, a jednak Michał siedzi na wózku inwalidzkim i jest pionizowany.

Okazuje się, że możemy pozbyć się respiratora i że Michał może oddychać sam, stąd ta zbiórka, bowiem potrzebujemy na to środki finansowe. Dzięki Waszemu wsparciu Michał będzie mógł uczestniczyć w neurologicznym programie odłączania od respiratora w  ośrodku rehabilitacyjnym. Wstępnie założono, że będzie on trwał trzy miesiące, stąd właśnie kwota, którą docelowo chcielibyśmy zebrać z pomocą Waszych szczodrych serc.

Pomóżcie, proszę osiągnąć to, co bez pieniędzy nie jest możliwe. Pozwólcie spełnić jego marzenia, które są blokowane przez posiadanie tego urządzenia. A marzenia te są skromne i błahe, wyjazd nad nasze polskie morze, czy kąpiel pod prysznicem. Własny oddech jest furtką Michała do osiągania dalszej sprawności, świat rehabilitacji stanie się dla niego otworem i być może kiedyś pozwoli mu poczuć stopami ziemię.

Sebastian - przyjaciel Michała

Ta zbiórka jest już zakończona. Dalej możesz wspierać Potrzebującego.

Obserwuj ważne zbiórki