Michalinka walczy o życie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 34 825 osób
731 106,56 zł (112,1%)
Zbiórka na cel
operacja Glenna - II etap korekty wady serca w Munster

Michalina Binek, 4 latka

Rososzyca, wielkopolskie

Hipoplazja Lewej Komory Serca (HLHS)

Rozpoczęcie: 14 Października 2016
Zakończenie: 31 Marca 2017

Michalina Binek

 Michalina Binek

[AKTUALIZACJA 24.03] Michalinka właśnie pojechała na salę operacyjną. Lekarze przygotowali nas, że operacja może być bardzo długa. Damy Wam znać, jak się skończy. Prosimy o modlitwę za naszą Córeczkę oraz lekarzy, którzy walczą o jej życie – napisali dziś rano rodzice Misi.

Wczoraj dowiedzieli się, że ich córeczka w trybie pilnym musi trafić na stół operacyjny. Lekarze podjęli decyzję, że drugi etap leczenia wady serca dziewczynki, tzw operacja Glenna, musi odbyć się natychmiast.  Rodzice mieli jednak wciąż dług wobec szpitala, a nowy kosztorys opiewał na 50 tysięcy euro! W ciągu jednej nocy dokonaliście niezwykłego, zazieleniliście pasek zbiórki Misi nadzieją, że to dziecko może i będzie żyć. DZIĘKUJEMY!

09.01.2017:

Takiej wiadomości nikt się nie spodziewał.

O tym, że Michalinka jest dla nas kimś wyjątkowym, wiedzieliśmy już wtedy, kiedy była jeszcze bezpieczna w brzuszku mamy. Po porodzie okazało się, że nasza Kruszynka jest wyjątkowa również dla medycyny... Kochani, po licznych badaniach i długiej obserwacji okazało się, że wada serduszka, którą ma nasza Misia jest bardziej skomplikowana niż do tej pory myśleli lekarze... Najprawdopodobniej dzieci z tym schorzeniem jest na świecie bardzo niewiele... Tym bardziej jesteśmy wdzieczni, że dzięki Bożej Opatrzności i Waszej pomocy mogliśmy trafić do Profesora Edwarda Malca oraz dr Katarzyny Januszewskiej, ponieważ w pełni ufamy ich kompetencjom. Wada Misi jest wyzwaniem, ale wiemy, że ta historia bedzie miała tylko szczęśliwe zakończenie. Serduszko Michalinki narazie dobrze sobie radzi, ale saturacja wciąż jest niestabilna. Bez pewności, że ten parametr jest ok nie możemy wrócić do domu. W związku z tym dziś zapadła decyzja o nieplanowanej wcześniej operacji, która odbędzie się jutro...

Michalina Binek

17.12.2016

Misia już po pierwszej operacji! Dziewczynka powoli dochodzi do siebie. Czeka ją jeszcze zabieg cewnikowania serca, który odbędzie się na początku 3 stycznia. Rodzice dziękują za wsparcie i modlitwę.

9.12.2016:

Mała Misia już na świecie! 8 grudnia dostaliśmy informację, na którą niecierpliwie czekaliśmy :)

Michalinka, nasza Księżniczka dzisiaj przywitała nas najpiękniejszym krzykiem na świecie! Jest już na Świecie, jest już z nami!!!  ❤ dziękujemy wszystkim za wsparcie i cały czas prosimy o modlitwę!

Dziewczynka była w na tyle dobrym stanie, że operacja nie była konieczna od razu. Misia mogła spokojnie dojść do siebie po porodzie, oczywiście pod najlepszą opieką wspaniałych lekarzy.

Rodzice ochrzcili już dziewczynkę. Prawdopodobnie w czwartek (15.12) odbędzie się operacja serca Misi.

Michalina Binek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 34 825 osób
731 106,56 zł (112,1%)