Miłosz Drygalski

Miłosz Drygalski, 13 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0184366
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Miłosz Drygalski, 13 lat

Mukowiscydoza
Wólka, wielkopolskie

Miłosz walczy ze śmiertelną chorobą, która zabiera mu oddech! Średnia długość życia osób, cierpiących na mukowiscydozę, to w Polsce 25 lat... .

Kiedy synek miał około 1,5 roku, zaczął kaszleć i po prostu się dusić... Kiedy miał 6 lat, trafiliśmy do laryngologa, który zauważył, że w jego nosie są polipy... Po tym czasie znów zaczął się dusić... Zostaliśmy skierowani na badania genetyczne, dopiero te wykazały dwie mutacje genów, odpowiedzialne za mukowiscydozę.

Mukowiscydoza to rzadka i nieuleczalna choroba genetyczna... Systematycznie rujnuje cały organizm, zwłaszcza układ oddechowy i pokarmowy. Powoduje wytwarzanie gęstego, lepkiego śluzu, który niszczy m.in. płuca, doprowadzając do ich włóknienia... Chorych ratuje w końcu jedynie przeszczep, a i tak umierają przedwcześnie. 

Miłosz potrzebuje leczenia, rehabilitacji oddechowej, sprzętu... Dzięki Waszej pomocy rozpoczął też leczenie lekiem przyczynowym. Jest ogromna poprawa. Miłosz nadal walczy z chorobą, za każde wsparcie Miłosza będziemy bardzo wdzięczni.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0184366
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki