Licytacje Rycerza Mikołaja Mińsk Mazowiecki

Paulina Goebel
organizator skarbonki

Paulina Goebel

Kochani!!!

Wielokrotnie byłam zaangażowana w pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia. Organizowałam biegi charytatywne, współpracowałam z fundacją DKMS, uczestniczyłam w zbiórkach dla naszych mińskich maluchów. 

Dziś ja potrzebuję Waszej pomocy!

Pomóżmy, jako mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i  zaangażujmy się w zbiórkę charytatywną dla Mikołaja Karelusa (21-miesięcznego chłopca z Białegostoku cierpiącego na SMA -rdzeniowy zanik mięśni). Jego rodzice muszą w kilka miesięcy zebrać 9,5 mln zł na terapię genową. Tak ogromnej sumy rodzice dziecka nie będą w stanie zebrać sami. Dlatego prosimy Was o dołączenie do akcji. Mikołaj potrzebuje najdroższego leku na świecie. Lek Zolgensma można podać tylko dziecku, które waży mniej niż 13,5 kg. Mikołaj obecnie waży około 11 kg, więc mamy… 2,5 kg czasu. Diagnostyka była utrudniona i wydłużona przez panującą pandemię Covid-19. A w tej chorobie każdy dzień jest ważny, bo to stopniowy zanik mięśni, odbierający po kolei funkcje organizmu, wyłączający zdolność poruszania, mówienia, przełykania, aż wreszcie bicia serca. Założyłam dedykowaną skarbonkę, abyśmy widzieli ile udało nam się w Mińsku zebrać pieniędzy dla Mikołaja.

Dzielny Rycerz Mikołaj potrzebuje pomocy. Do zebrania ogromna kwota. Ale dla drużyny Mikołaja nie jest to niemożliwe! Każda licytacja, każda wpłata, czy udostępnienie informacji dalej, to dodatkowe siły i szansa na pokonanie SMokA.

To nie jest tylko zwykła zbiórka. Piszą już o tym książki. 

Mój brat w dość niezwykłych okolicznościach napisał książkę. Książeczkę właściwie.

Wyjątkowa jest nie tylko treść tej publikacji, ale także sposób jej powstawania. O ile przygotowanie teksu jest punktem wyjścia, to ilustracje w książce dla dzieci są często ważniejsze od samej treści. Te ostatnie stworzyło 12 grafików, których nigdy nie widziałem na oczy. Chcieli pomóc, zrobić coś dobrego dla innych, pokazać, że w trudnych obecnie czasach, serca i umysły ludzi pozostają otwarte, potrzebny jest tylko impuls i dobro się dzieje. Książka jest, jak Shrek. Ma warstwy.

Oczywistą jest ta dla dzieci, która w bajkowym klimacie uczy, czym jest empatia, jak ważnym jest, żeby można było liczyć na ludzką pomoc oraz solidarność. Dowiadują się też, jak ważna jest praca w zorganizowanej grupie i jak piękne efekty może ona przynieść. Z kolei rodzice podczas czytania dzieciom do poduszki bardzo szybko orientują się, że mogą stać się mimowolnymi uczestnikami wielkiego projektu. Tego, że budowanie świata opartego na otwarciu na drugiego człowieka, zaangażowaniu w sprawy, które na pozór ich nie dotyczą, jest de facto budowaniem lepszej przyszłości dla swoich dzieci.

Książeczkę można nabywać bezpośrednio tu:

https://www.siepomaga.pl/ksiazka-o-mikolaju

Więcej na temat choroby Mikołaja możesz dowiedzieć się tu:

https://www.facebook.com/rycerzmikolaj  

Wsparli

5 zł

Aleksandra Bąk

Książka DIETA NA ROŚLINACH
7 zł

Marta Maksymiuk

100 zł

UK

Stroiki x2 i bukiet tulipanów
45 zł

Anna Kordalewska

Stroik świąteczny
10 zł

Grzegorz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
13%
26 723 zł Wsparły 433 osoby CEL: 200 000 ZŁ
Wesprzyj