Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Rodzin Dysfunkcyjnych MOPITEK

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Rodzin Dysfunkcyjnych MOPITEK

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Łódź, łódzkie

Uwagę swoją skupiamy na dzieciach i młodzieży ze środowisk zagrożonych. Często widzimy młodych ludzi, którzy nie mają co ze sobą zrobić. Niestety równie często dzieci są źródłem utrzymania dla rodziców alkoholików. Żebrzący, włóczący się bez celu, kradnący aby zaspokoić głód. Bez przyszłości, perspektyw, dziedziczący biedę i często uzależnienie. Brnący w stronę zła i patologii. Taki obraz młodzieży pragniemy zmieniać.


Aby pomóc takim osobom powołaliśmy do życia "MOPITEK". Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym dzieciaki  będą mogły realizować swoje marzenia, plany i zainteresowania.

Często zajęcia pozaszkolne są poza zasięgiem finansowym rodziców. Nie chodzi tu tylko o rodziny z problemem alkoholowym, lecz również te które z innych względów nie są w stanie zapewnić dzieciom rozwoju zainteresowań, korepetycji, zajęć sportowych itp. Dla tych dzieci otwieramy nasze serca. I choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nie uleczymy w ten sposób ogólnej sytuacji, to choćby mała grupka dzieciaków wychodziła z uśmiechem z naszych zajęć uznamy że nasz wysiłek przyniósł efekty.


Będziemy wdzięczni za wszelkie darowizny jakie zechcą Państwo ofiarować na naszą działalność. Zobowiązujemy się spożytkować je najbardziej wydajny i przemyślany sposób, by poprzez prowadzone przez nas akcje możliwie najlepiej przyczynić się do krzewienia zdrowego i etycznego trybu życia wśród dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych patologią.