Poczuć zapach morza

Zdjęcie zbiórki
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Niesiemy Nadzieję
Zielona Góra, wielkopolskie
Rozpoczęcie: 28 Maja 2013
Zakończenie: 8 Sierpnia 2013

Rezultat zbiórki

Kochani,

pieniądze, które udało się zebrać zostały przeznaczone na opłacenie nam pobytu w ośrodku Neptun w miejscowości Jantar. Od poniedziałku do piątku, do południa, miałyśmy rehabilitację, a po południu czas wolny. Mogłyśmy wtedy pójść na plażę, zjeść lody, czy po prostu posiedzieć i poodpoczywać na terenie ośrodka. Bardzo nam się podobało, choć pogoda za bardzo nam nie dopisywała (nasze może i tak jest piękne). Wszystkim darczyńcom chcemy bardzo podziękować, bo gdyby nie Wasze dobre serca, to nie miałybyśmy rehabilitacji, no i nie byłoby dobrej zabawy, jak również wypoczynku nad naszym morzem. ;-)

Agnieszka i Iwona

 

Opis zbiórki

Poczuć zapach morza, świeży powiew bryzy na twarzy. Choć na chwilę zanurzyć stopę w ciepłym, miłym w dotyku piachu. Wystawić twarz do słońca i podjąć próbę zjedzenia gofra bez ubrudzenia bluzki.


Każdemu marzą się już wakacje. A są wśród nas osoby, które naprawdę nie mogą się ich doczekać.


Agnieszka (16 lat) i Iwona (20 lat) to siostry. Obydwie cierpią na rdzeniowy zanik mięśni. Nigdy nie chodziły, całe życie są przywiązane do wózka inwalidzkiego. Rodzice dziewczyn mają odebrane prawa rodzicielskie. Dlatego siostry na co dzień mieszkają w internacie prowadzonym przez siostry Elżbietanki w Zielonej Górze, a weekendy spędzają z rodziną siostry.


Agnieszka w tym roku kónczy Gimnazjum w Drzonkowie, Iwona uczęszcza do Szkoły Policealnej w Zielonej Górze, do klasy o specjalności technik logistyk. Siostry nauczyły sie robić ręcznie piekne kartki okolicznościowe. Sprzedają je, aby uzbierać na wymarzone wakacje, odpoczynek od codzienności, ale kartki nie wystarczą.


Chcielibyśmy pomóc im w sfinansowaniu wyjazdu do Jantaru, aby pokazać, że morze słońce i ciepły wiatr jest dla wszystkich. A i poruszając się na wózku inwalidzkim, można się w morzu wykąpać...


Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki