Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Pokaż Ukryj

Dramatyczny wyścig z czasem o życie małej Nadii❗️Powstrzymajmy jej cierpienie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 56 667 osób
3 195 458 zł (111,02%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0005074 Nadia
Zbiórka na cel
ratująca życie skomplikowana operacja kręgosłupa w USA

Nadia Szarek, 11 lat

Komorniki, wielkopolskie

skolioza układowa, zespół Silvera - Russella

Rozpoczęcie: 11 Lutego 2019
Zakończenie: 30 Czerwca 2019

Kochani, pytacie nas, co u Nadii… Los tej małej dziewczynki, której życie stało się piekłem bólu, poruszył wiele serc.

Oto droga Nadii do nowego, lepszego życia – bez bólu:

"14 września wystartowaliśmy po lepsze życie dla naszej córeczki. Był ogromny strach… ale też ogromna nadzieja. Pamiętaliśmy, dzięki komu tam lecimy. Jesteśmy szczęśliwi, że to dzięki Wam Nadia ma szansę na lepsze życie! Nie ma słów, które wyrażą naszą wdzięczność za to, co dla nas zrobiliście i nadal robicie. DZIĘKUJEMY ?

Nadia Szarek

15 września wylądowaliśmy w USA, gdzie mogliśmy liczyć na pomoc wspaniałych ludzi, którzy pomogli nam z zakwaterowaniem i formalnościami. Polacy to wspaniały naród.

Nadia przeszła szereg badań i konsultacji specjalistycznych kwalifikujących do operacji. Wszystkie wizyty odbywały się w niebywałym poszanowaniu dla rodziców, jak również pacjenta. Tutaj czas nie goni lekarzy, a bynajmniej nie dają tego odczuć, poświęcają go pacjentowi tyle, ile potrzeba. Proszą o zadawanie pytań i szczegółowo na nie odpowiadają…

Nadia Szarek

Operacja Nadii odbyła się 3 października, o godzinie 15 czasu polskiego. Trwała 8 godzin. Profesor zrobił, co w jego mocy. Operacja powiodła się, na tyle na ile było to możliwe, biorąc pod uwagę wcześniejsze nieudane ingerencje chirurgiczne.

Nadia była niesamowita…  Obolała, pod respiratorem, słaba, ale taka dzielna.

Nadia Szarek

Nadia powolutku, ale skutecznie dochodziła do siebie. A nas czekała rozmowa z profesorem, który miał dla nas kilka wiadomości... Musimy podzielić się z Wami szczegółowymi informacjami, bo nam, rodzicom, serce pęka i jesteśmy wewnętrznie rozdarci... Z jednej strony bardzo się cieszymy, a z drugiej jest w nas ogromny strach. Mamy dla Was dwie wiadomości - DOBRĄ i ZŁĄ.

DOBRA jest taka, ze profesor jest zadowolony z efektów operacji!? Udało się w dużym stopniu wyprostować Nadii kręgosłup, Nadia jest wyższa aż o 7 cm! Doktor wyjął całe stare instrumentarium wraz ze wszystkimi śrubami, następnie zastosował wyciąg czaszkowy, umieszczając w Nadii głowie 6 śrub, za pomocą których nastąpiło rozciąganie i prostowanie kręgosłupa. Następnie przeprowadził zabieg osteotomii i wszczepiając implant rosnący, zahamował postęp skrzywienia kręgosłupa. Wreszcie Nadii narządy wewnętrzne mają miejsce na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie!

Niestety, ze względu na poprzednie nieudane operacje w Polsce, nie był w stanie wszczepić implantu, który chciał i który byłby dla Nadii najlepszym rozwiązaniem... Był zdruzgotany, widząc, co dotychczas zostało zrobione z jej kręgosłupem... Powiedział „to nie miało prawa działać poprawnie!”

Nadia Szarek

ZŁA wiadomość jest taka, że aby utrzymać wspaniały efekt operacji i żeby wszczepiony implant mógł rosnąć razem z kręgosłupem Nadii, potrzebny jest cykl kolejnych operacji, wydłużających instrumentarium... Będą się odbywać mniej więcej co 6-9 miesięcy, aż do zakończenia okresu wzrastania, czyli przez najbliższe 5-6 lat! :( Niestety wiąże się to z kolejnym cierpieniem Nadii, narkozą, bólem i strachem, jak również dużymi kosztami :(

Jeszcze nie wiemy jak, ale zrobimy wszystko, żeby pomóc naszemu dziecku. Ta mała kruszynka już tyle w życiu wycierpiała, ale ma szansę prowadzić samodzielne życie bez bólu i cierpienia. Zrobimy wszystko, żeby jej w tym pomóc! Uda się, ale tylko z Wami... Jedyne, co nam zostało, to wiara, że tak jak dotychczas będziecie przy nas! Tylko dzięki Wam mamy siłę na tę walkę!

Nadia Szarek

Z każdym dniem Nadia czuje się odrobinę lepiej ? Są dni, kiedy każdy najmniejszy ruch sprawia jej wiele trudu i bólu, ale są też takie, kiedy następuje przypływ energii, a wtedy na twarzy Nadii pojawia się uśmiech. Powyżej zdjęcie postawy ciała Nadii przed i po operacji w USA - efekty oceńcie sami:)

Przed nami jeszcze długa walka o zdrowie naszej córeczki, kolejne operacje... ale z taką ARMIĄ jak WY wiemy, że damy radę.

Dziękujemy i prosimy - bądźcie z nami dalej!"

Rodzice Nadii

Nadia Szarek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 56 667 osób
3 195 458 zł (111,02%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0005074 Nadia