Na kawę - by mogli ją robić innym

Angelika Maria Piątkowska
organizator skarbonki

Mają różne "odmiany" autyzmu a pracują. Dla wielu z nich (np autyzm dziecięcy, zespół retta, zespół Kannera, zespół Aspergera) to pierwsza praca, a dla tych niskofunkcjonujących prawdopodobnie jedyna jaką mogą mieć. Prawdziwa praca, nie żadna terapia zajęciowa. 

Jakiś czas temu zostali brutalnie oszukani na cateringu i ... są w tarapatach. 

Chciałabym aby nadal podopieczni fundacji ergo sum mogli parzyć kawę chętnym warszawiakom. Aby mogli - potrzebują na tą kawę.

Sama mam zespół aspergera i uwielbiam parzyć herbatę, ale ... miałabym dość spore obawy, aby robić to obcym ludziom (a jeśli już- z pewnością nie dałabym im w rękę metalowej łyżeczki :) ) Także szacunek dla nich, za to, że im się chce i że robią coś pożytecznego, zamiast zamknięci w domach czekać na jałmużnę od państwa.

Nie zbierają na "leczenie autyzmu" a na to, by się im biznes kręcił- by ktoś się poczuł potrzebny. W klubokawiarni (co sami opowiedzieli) w końcu poczuli się jak normalni ludzie.  Szkoda, by inni ludzie im to odebrali.

Kto ma, niech da. Kto nie chce dać, niech oleje temat. Nikt wam w kieszenie nie zagląda. Przed skomentowaniem akcji przeczytaj ten tekst :

http://piatkosia.k4be.pl/wordpress/2016/02/06/fund acje-takie-zle/

No, to tyle ode mnie.

Wsparli

50 zł

Wpłata anonimowa

X zł

Kasia Pelasia

50 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Michal

15 zł

MagdaMar

10 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
111%
555 zł Wsparło 20 osób CEL: 500 ZŁ