Zbiórka na obozy rehabilitacyjne

Justyna Katarzyna Jonek
organizator skarbonki

Na mapie Polski jest pewne miasto — Opole.
Na mapie Opola jest pewne miejsce — Opolskie Centrum Onkologii.
Kiedyś centrum nosiło inną nazwę —  był to Wojewódzki Ośrodek Onkologii. Pracowała tam Pani Doktor Maria Pamucka, która kierowała Zakładem Radioterapii. W maju 1995 roku zaproponowała rodzicom dzieci leczonych z powodu guzów mózgu i rdzenia kręgowego wyjazd do sanatorium (w celu rehabilitacyjnym i integracyjnym). Udało się uzgodnić z dyrekcją Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach, by jeden turnus był poświęcony tylko dzieciom po leczeniu onkologicznym, które przyjadą z rodzicami. Podczas tamtego pobytu postanowiono założyć Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom po Leczeniu Onkologicznym.

Stowarzyszenie skupia się przede wszystkim na zapewnieniu wszechstronnej rehabilitacji dzieciom po leczeniu onkologicznym. Rokrocznie organizowane są więc wyjazdy rehabilitacyjne i wycieczki. Ponadto organizacja udziela pomocy w uzyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego oraz zasiłków pielęgnacyjnych. Prowadzone są także działania integracyjne, które mają pomóc w znalezieniu ciekawego zajęcia i późniejszej pracy.

Czas mija. Dzieci dorosły (w większości) i nazywane są teraz podopiecznymi Stowarzyszenia. Pracują, studiują, uczą się. Jednak pomoc jest ciągle potrzebna, dlatego prosimy o wsparcie: 1% podatku. Bardzo dziękujemy!

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 10 000 ZŁ