Naprzód Lenka

Lena Walas
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zbiórka funduszy na potrzebną rehabilitację

Lena Walas
Lubawka, dolnośląskie
Przepuklina oponowo – rdzeniowa, wodogłowie
Rozpoczęcie: 2 Sierpnia 2013
Zakończenie: 1 Grudnia 2013

Opis zbiórki

Niektórzy z nas szukają swojej drugiej połowy przez całe życie. Lenka ma to szczęście, że  taką drugą połowę ma tuż obok siebie od pierwszych chwil życia. Starsza siostra bliźniaczka (o całe dwie minuty), Blanka, pokazuje jej, jak siedzieć, chodzić i tańczyć kręcąc się w kółko. Tylko, że Lenka pomimo starań nie jest tak sprawna jak siostra. Zamiast bawić się - walczy, żeby dogonić siostrę, żeby też tak móc... Lenka ma niecałe 2 latka.

Lena Walas

Już w połowie ciąży były pierwsze sygnały, że z jednym z dzieciątek może być „coś nie tak“. Badania wskazały na wodogłowie. Wystraszona mama przewertowała internet w poszukiwaniu informacji. Trochę uspokoiły ją słowa mam forumowiczek, że z diagnozą na tak wczesnym etapie ciąży lekarze często się mylą, a tak naprawdę wszystko może być  w porządku. Nie było.

Mama bliźniaczek trafiła do szpitala na badania szczegółowe. Okazało się, że kolejne nieszczęście dotknęło jedną z dziewczynek. Przepuklina oponowo – rdzeniowa. Wskazanie na cesarkę i dwa tygodnie przed terminem na świat przyszły dwie dziewczynki.

W drugiej dobie życia dziewczynek, Lenka została zabrana na pierwszą operację. Aby płyn z mózgu mógł odpływać, wszczepiono jej zastawkę. Zamknięto również przepuklinę oponowo – rdzeniową

Wiosną, w  przeciągu zaledwie 3 miesięcy, Lenka przeszła kolejne, dwie,  poważne operacje. Zastawki, które odsączają płyn mózgowo-rdzeniowy z główki, często się zapychają z powodu zapadających się komór mózgowych dziewczynki. Maleństwo wraz z rodzicami czeka w kolejce na operację swoich zwiotczałych nóżek przewidzianą  dopiero na rok 2016.

Lenka siada, ale do pierwszego kroku jeszcze daleko. Najpierw czekają ją operacje stópek, bioderek, kręgosłupa, a potem miesiące w gipsie, albo szynach. Zależy, na co zdecydują się lekarze.

Mama Lenki obserwując, jak rozwija się starsza siostra bliżniaczka, widzi bardzo wyraźnie różnice i pracę jaką ma razem z Leną do wykonania. Narazie tylko marzy o tym, że dziewczynki będą razem biegały i tańczyły do dziecięcych piosenek. Ale my wiemy, że marzenia się spełniają. I dlatego pomagamy Lenie w uzupełnieniu pustej skarbonki z przeznaczeniem na rehabilitację. Na drugi rok życia, aby ten trzeci już był z górki.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki