Filipek bez pomocy nie ma szans, żeby dalej się rozwijać. Potrzebuje Cię!

Filip Łukaszek
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Turnus w ośrodku rehabilitacyjnym

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Filip Łukaszek, 5 lat
Jaworze, śląskie
Zamartwica urodzeniowa, encefalopatia niedokrwienno-niedotleniowa, padaczka objawowa, niedowład spastyczny czterokończynowy
Rozpoczęcie: 9 Sierpnia 2019
Zakończenie: 7 Października 2019

Rezultat zbiórki

Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować wszystkim Darczyńcom za możliwość utworzenia zbiórki.

Dwa tygodnie temu udało nam się pojechać na turnus rehabilitacyjny. Filipek chętnie uczestniczył we wszystkich zajęciach.

Filip Łukaszek

Dziękujemy!

Rodzice Filipka

Opis zbiórki

Bardzo długo czekaliśmy, na pojawienie się w naszym życiu maluszka. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży chciałam skakać z radości. Nigdy nie przeszło mi przez myśl, że Filipek urodzi się w dramatycznych okolicznościach. Lekarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie w trybie pilnym, ponieważ doszło już u niego do zamartwicy urodzeniowej. Był resuscytowany, niewydolny oddechowo i krążeniowo. Leżałam i płakałam z rozpaczy, że będę musiała pożegnać się z moim synkiem. Udało się utrzymać oddech i Filip został zabrany do innego szpitala w celu dalszej diagnostyki pod kątem kardiologicznym, neurologicznym i psychoruchowym.

Po dwóch miesiącach spędzonych w szpitalu, w końcu mogliśmy zabrać naszego synka do domu. Obecnie u Filipa zdiagnozowano: encefalopatię niedokrwienno-niedotleniową, padaczkę objawową oraz niedowład spastyczny czterokończynowy. Diagnoza obejmuje również chorobę neurologiczną, niepełnosprawność ruchową, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, wzmożone napięcie mięśniowe i wiotkość tchawicy.

Filip jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów oraz intensywnie rehabilitowany. Staramy się zrobić wszystko, aby zapewnić synkowi, jak najlepszą przyszłość. Dlatego tak bardzo mi zależy na tym, aby Filipek pojechał na intensywny turnus rehabilitacyjny, który da mu szansę na lepszy rozwój. Bez Twojej pomocy nie dam rady mu pomóc...

Rodzice Filipka

Ta zbiórka jest już zakończona. Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę.

Obserwuj ważne zbiórki