POZNAJCIE KACPERKA..

NASZE CHORUSZKI
organizator skarbonki


Poznajcie Kacperka. W tym roku chłopiec kończy 10 lat. Jest strasznym przytulaskiem i nie lubi samotności. Uwielbia za to zabawy z piłką i uważnie słucha, gdy ktoś do niego mówi. Niestety, tylko słucha, ponieważ samnie umie mówićNie potrafi też siedzieć, ani chodzićMa również problemy z widzeniem.

 
W 28 tygodniu życia płodowego stwierdzono u Kacpra wodogłowie. Na szczęście szybko wykonana operacja polegająca na założeniu zastawki odprowadzającej nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego powstrzymała jego wzrost jego objętości. Sytuacja wyglądała na opanowaną. Kacperek urodził się z wagą 3100 gram i otrzymał 10 punktów w skali Apgar.


W czwartej dobie życia chłopca okazało się, że to nie koniec niespodzianek. U Kacpra wykryto wrodzonezapalenie opon mózgowych. Opanowane wcześniej wodogłowie, znów zaczęło narastać. Lekarze założyli zastawkę komorowo-otrzewnową, aby ta odprowadzała nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego do otrzewnej. I znów sytuacja wyglądała na opanowaną.


Do 5 miesiąca życia Kacper rozwijał się prawidłowo. Później obwód głowy zaczął w szybkim tempie narastać i mimo prawidłowo działającej zastawki zdecydowano się na jej zmianę. U chłopca doszło do ropnego zapalenia opon mózgowych. Lekarze nie dawali Kacperkowi żadnych szans, jednak chłopiec nie poddał się i przeżył.


Na obecną chwilę chłopiec ma zdiagnozowane wodogłowie, mózgowe porażenie dziecięce, epilepsję, zanik mózgu i zanik nerwów wzrokowych. Jest dzieckiem całkowicie leżącym. Wszystkie czynności życia codziennego wykonuje za niego mama, łącznie z rehabilitacją, ponieważ rodziny nie stać na prywatnego rehabilitanta.

 
Kacper wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji usprawniającej metodami NDT Bobath i PNF. Dzięki nim udaje się zredukować przykurcze mięśni i zwiększać ruchliwość chłopca. Ćwiczenia pozwalają również Kacperkowi utrzymywać prawidłową postawę ciała i kontrolować swoje ruchy.


Od roku chłopiec jest pionizowany, co wiąże się z częstą zmianą obuwia ortopedycznego. Środki pielęgnacyjne, rehabilitacja i leki to olbrzymi wydatek dla domowego budżetu. Kacper wymaga 24-godzinnej opieki, dlatego cała rodzina jest zdeterminowana do walki o zdrowie chłopca. Nawet młodsza siostra Kacpra, Amelka, stara się pomagać rodzicom w opiece nad starszym bratem.


Bardzo wiele daje chłopcu pobyt na turnusach rehabilitacyjnych w Ośrodku Zabajka 2 w Złotowie, podczas których Kacper przezwycięża swoje ograniczenia. Niestety, koszt jednego turnusu to prawie 5000 złotych.


Rodzice bardzo kochają swojego syna i chcą, aby żył godnie i bez bólu, którego bardzo często doświadcza. Dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji na usta Kacpra powraca uśmiech wart największego poświęcenia. Rodziców nie stać na pokrycie kosztów związanych z turnusem, dlatego ośmielamy się Państwa prosić o pomoc w walce o godne życie Kacpra.


Kochamy naszego Kacperka ponad wszystko. Dla nas jest niepowtarzalnym dzieckiem, dlatego boli nas gdy nie możemy zapewnić mu godnego życia, na które zasługuje. Na wiele rzeczy nas nie stać. A koszty leczenia, rehabilitacji, zakupu leków, pieluch, środków kosmetycznych i sprzętu do rehabilitacji są tak duże, że nie jesteśmy w stanie sami ich pokryć.
 

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
NASZE CHORUSZKI
Kacper Szczechowski
Uśmiech wart Poświęcenia
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 500 ZŁ