Wózek jest dla Natalii tym, czym dla Ciebie nogi. Pomóż!

Natalia Bałajewicz
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zakup wózka inwalidzkiego

Natalia Bałajewicz, 36 lat
Kwielice, dolnośląskie
Rdzeniowy zanik mięśni – SMA
Rozpoczęcie: 17 Czerwca 2019
Zakończenie: 17 Września 2019

Opis zbiórki

Gdy miałam 3 lata, pojawiła się u mnie deformacja stóp. Po długich szpitalnych wędrówkach i konsultacjach ze specjalistami, w wieku 6 lat, otrzymałam rozpoznanie choroby – rdzeniowy zanik mięśni.

Mnie i moją siostrę, która ma duże problemy ze wzrokiem, wychowywała tylko mama. Nie było łatwo, gdyż mieszkamy małej wiejskiej miejscowości. Z mamą wyjeżdżałam na turnusy rehabilitacyjne, a w czasie zimowych ferii, bywałam pacjentem w szpitalu w na oddziale rehabilitacyjnym. Mimo choroby i przeciwności losu, skończyłam liceum i studia. Starałam się zawsze mieć możliwość walki o swoją sprawność. Obecnie stała rehabilitacja, sprzęt ortopedyczny i medyczny pozwalają mi opóźnić postęp choroby. Aktualnie jestem 32-latką, która wie, czego chce od życia, nie boi się przesuwać własnych granic i uczyć się nowych rzeczy. Napotykam na bariery m.in. w samodzielnym przemieszczaniu się, co powoduje ograniczony dostęp do wszystkich sfer życia społecznego i zawodowego.

Brakuje mi tylko wózka. Proszę, pomóż mi! Chcę pozostać samodzielna, a tylko wózek elektryczny da mi taką możliwość. Choć otrzymałam dofinansowanie z NFZ i PCPR, to kwota nadal przewyższa moje możliwości. Nowy wózek jest jak nogi – bez nich nic nie zrobię...

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki