Razem dla Nepalu! Pomóżmy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi!

Martyna Wojciechowska
organizator skarbonki

W sobotę 25 kwietnia o 11:56 czasu lokalnego w Nepalu, niecałe 50 km od stolicy kraju, Katmandu, doszło do trzęsienia ziemi o ogromnej sile (7.8 w skali Richtera). Już 8 milionów osób zostało dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi.  Każdego dnia pojawia się 100 wstrząsów wtórnych. Pomóż.


Straty poniesione w wyniku sobotniego trzęsienia ziemi są ogromne. Szacuje się że zginęły 4 tys osób, a ponad 6,5 tys. zostało rannych. Wiele ludzi wciąż pozostaje uwięzionych pod gruzami. 1,4 mln osób zagrożonych jest głodem i  potrzebuje natychmiastowej pomocy. Trwają akcje ratunkowe, a liczba ofiar wciąż rośnie. Szpitale są przepełnione, zaczyna brakować leków i środków opatrunkowych. Większość ludzi opuściła swoje domy w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Zniszczeniu uległy budynki, drogi i infrastruktura. Rząd Nepalu ogłosił stan wyjątkowy i zaapelował o międzynarodową pomoc humanitarną.


Każdy z nas może włączyć się w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. W sytuacjach takich jak ta, każda wpłata jest na wagę złota, bo każda złotówka może uratować komus życie.


Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu pracowników PAH, w najbliższych dobach rozpoczną rozpoznanie potrzeb i udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym. Bądźmy z nimi, dołóżmy swoją cegiełkę solidarności i wiary w to, że warto pomagać.

Liczę na Was.

M.

(fot. Paweł Łączny)

Wsparli

500 zł

Anonimowa Pomagaczka

400 zł

Anonimowa Pomagaczka

320 zł

Anonimowy Pomagacz

300 zł

Anonimowa Pomagaczka

300 zł

Anonimowa Pomagaczka

Trzymajcie się!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
42%
21 435 zł Wsparło 498 osób CEL: 50 000 ZŁ