Stanąć na własnych nóżkach

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 178 osób
10 593,09 zł (42,37%)

Anna Smeja

Białystok, podlaskie

Rozpoczęcie: 17 Lutego 2011
Zakończenie: 15 Stycznia 2012

Ania jest już po drugiej operacji nóżek. Operacja trwała 7 godzin i na szczęście przebiegła zgodnie z planem. Po dobie spędzonej na OIOM-ie Nulkę przeniesiono na normalną salę, gdzie ustawiono odpowiednio leki przeciwbólowe. Teraz przed Anią i Robertem rehabilitacja - trzymajcie kciuki.


W rekonwalescencji Nulci niezwykle przydatnymi narzędziami będą zakupione dzięki Państwa pomocy sprzęty rehabilitacyjne - wózek inwalidzki oraz pionizator aktywny. Wózek inwalidzki Meyra Brix, to wózek aktywny, przeznaczony dla dzieci. Aktywność tego wózka polega na odpowiednim umieszczeniu kół oraz jego niskiej wadze całkowitej, które pozwolą Ani na samodzielne poruszanie się w nim. Jest to wózek najnowszej generacji, oferujący zwrotność, łatwość w użyciu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dzięki tzw. wąsom zainstalowanym z tyłu wózka. Dodatkową zaletą tego wózka jest zainstalowana rączka, dzięki której Robert będzie mógł pomagać Ani w szybkim przemieszczaniu się. W codziennym życiu Ania często będzie musiała korzystać z wózka inwalidzkiego, również wtedy, kiedy już zacznie samodzielnie chodzić. Aktywny wózek inwalidzki z pewnością przyda się jej w szkole (ze względów bezpieczeństwa) oraz w okresach choroby, czy złamań.
 


Drugi zakup, czyli pionizator Activall, to bardzo ważny sprzęt dla Ani. Pozwoli on na bezpieczne przemieszczanie się po domu w pozycji pionowej, ćwiczenie mięśni nóg i będzie doskonałym uzupełnieniem do rehabilitacji Ani. Istnieje możliwość zmiany parametrów w pionizatorze, tzn. regulacji wysokości, co sprawia, że Ania będzie w stanie używać tego pionizatora przez długi okres czasu. Po wymontowaniu ‘siodełka’ podtrzymującego pionizator może spełniać funkcję chodzika.Zakup pionizatora dla Ani jest szczególnie istotny w tym momencie ze względu na operacje gwoździowania nóg, które Ania przechodzi w Berlinie -  możliwość korzystania z pionizatora z pewnością ułatwi jej naukę chodzenia.

Serdecznie w imieniu Fundacji, ale przede wszystkim w imieniu Ani i Roberta, wszystkim Państwu dziękujemy za hojność, dzięki której udało się nam dokonać zakupu niezbędnego dla Nulci sprzętu.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 178 osób
10 593,09 zł (42,37%)