Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

By ocalić Martynkę, konieczne jest pilne badanie guza. Trwa walka z czasem!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 546 osób
39 500,70 zł (128,87%)
Zbiórka na cel
Badania genetyczne mutacji guza

Martyna Siemińska, 10 lat

Borowa Góra, mazowieckie

Guz mózgu - gwiaździak

Rozpoczęcie: 22 Lutego 2018
Zakończenie: 2 Marca 2018

13.08.2018:

Znamy już wyniki badań guza:

Jesteśmy po obszernych konsultacjach w USA i z naszą prowadzącą Panią Doktor. Nie mamy zbyt wielu możliwości leczenia Martynki...

Po zbadaniu genów w guzie okazało się, że podanie Martynce inhibitorów, czyli zastosowanie terapii celowanej jest niemożliwe. Jedyna opcja wg lekarzy amerykańskich, to chemioterapia tradycyjna. Jednak nasza doktor nie wyklucza reoperacji guza. Nasi neurochirurdzy boją się go ruszać, bo mogliby bardziej uszkodzić Martynkę, niż jej pomóc, więc odmówili podjęcia się operacji.

Podążajac za sugestia naszej prowadzącej doktor onkolog poprosiliśmy zatem o konsultację w jednej z najlepszych klinik - w Tubingen. Profesor Schuhmann podejmuje się wielu wyzwań, które w naszym kraju są niewykonalne i przeprowadza operacje z sukcesem u wielu dzieci. Wysłaliśmy już całą dokumentację Martynki i otrzymaliśmy odpowiedź, że operacja będzie możliwa. Pojawia się zatem szansa na całkowite wyleczenie Martynki!

Gdyby profesor usunął dużą część guza, np. 80-90% masy, a potem nasza doktor potraktuje resztkę guza chemioterapią, to byłaby szansa, że pozbylibyśmy się guza raz na zawsze! 

Oczekujemy teraz na kosztorys operacji. Zwykle taki kosztorys opiewa na kilkadziesiąt tys. euro. Nie dysponujemy taką kwotą, więc jedyną szansą jest kolejna zbiórka i prośba ludzi o wielkich sercach o pomoc w ratowaniu życia naszej córeczki..

Guz Martynki rośnie, przeciętnie z prędkością 3mm na każde 6 tygodni. Ma już 4,5cm. Termin operacji będzie wyznaczony po dokonaniu wpłaty za operację. Jak tylko dostaniemy kosztorys i będziemy wiedzieć, jak dalej działać, będziemy prosić o pomoc.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasowe wsparcie. Dzięki badaniom wiemy, z jakim wrogiem mamy do czynienia. Teraz pozostaje nam walczyć o ostatnią szansę córeczki...

Iza Siemińska, mama Martynki

*
*
*
*
*
*
*

Martynka sama chciałaby podziękować Wam za wsparcie i ogromne serca, dzięki którym będzie mogła dalej walczyć z nowotworem i - miejmy nadzieję - wygrać!

Ładuję...

1 000 zł

msserwis

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 546 osób
39 500,70 zł (128,87%)