Pod powiekami ciemności

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 303 osoby
7 790 zł (12,98%)
Zbiórka na cel
Terapii komórkami macierzystymi z galarety Whartona w Polsce.

Agnieszka Sałanowska

Chotomów, mazowieckie

Zanik nerwów wzrokowych

Rozpoczęcie: 21 Lipca 2014
Zakończenie: 22 Listopada 2015

Zobacz wszystkie zbiórki

Rezultat zbiórki

Poczucie straty po utraconym wzroku towarzyszy mi w każdej minucie. Moje życie się zatrzymało niczym rozpędzony pociąg, z którego wypadłam. Od siedmiu lat walczę z chorobą, jaką jest zanik nerwów wzrokowych. Moja wędrówka po wszystkich szpitalach w Polsce doprowadziła mnie do terapii komórkami macierzystymi w 2015 roku. Zabieg był bardzo kosztowny, a efekty które przyniósł były małe. Obecnie widzę niewiele, często dostrzeżenie podłogi kiedy idę, sprawia mi trudność.

Nie potrafię zaakceptować tego, że w przyszłości nie zobaczę już twarzy mojej trzyletniej wnuczki, córek, męża, wszystkich bliskich mi osób. Dlatego potrzebuję pomocy dobrych ludzi. Jedyną szanse dają mi rosyjscy specjaliści z kliniki Eye and Plastic Surgery Centre, którzy leczą ludzi z całego świata, wszczepiając im biomateriał alloplant, który pobudza do regeneracji obumarłe nerwy. Znam osoby z Polski, którym ta operacja przywróciła poczucie światła i poprawiła widzenie. Najbardziej boję się zupełnej ciemności, którą zaczynam odczuwać...

Jednorazowy wyjazd to koszt około 20 tysięcy złotych, a ich musiałoby być kilka. Moja rodzina nie jest w stanie pokryć tych kosztów. Zdaję sobie sprawę z tego, że nigdy nie powrócę do pełnej sprawności wzrokowej, jednak to na na czym mi zależy, to po prostu powrót do życia. Marzę, aby znów móc być bardziej niezależną, potrzebną i zdrową. Wiem, że dopóki walczę, to nie przegrałam i to ta świadomość trzyma mnie przy życiu! 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 303 osoby
7 790 zł (12,98%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość