Ciemność zabiera Gosię, zadaje ból - konieczna druga operacja!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 991 osób
30 553,69 zł (103,3%)
Zbiórka na cel
powtórny zabieg chirurgiczny oczu ratujący wzrok Gosi

Małgorzata Urbańczyk , 5 lat

Kraków, małopolskie

jaskra wtórna

Rozpoczęcie: 25 Maja 2018
Zakończenie: 4 Czerwca 2018

Poprzednie zbiórki

31 571 zł (100,75%)
Operacja oczu w Magdeburgu, która ocali wzrok Gosi

1 688

19.11.2017 - 02.12.2017

Operacja oczu w Magdeburgu, która ocali wzrok Gosi

1 688

31 571 zł

19.11.2017 - 02.12.2017

Drodzy Pomagacze!

Minęło kilka miesięcy od zakończenia zbiórki na operacje oczu naszej córki Gosi, lecz od samej operacji dopiero niecały miesiąc, ponieważ przesunięto nam termin. Po zbadaniu Gosi usłyszeliśmy dwie informacje: dobrą i złą. Dobra jest taka, że w tym lepszym, dominującym oczku ciśnienie jest bardzo dobre i nic niepojącego się nie dzieje. Zła dotyczyła drugiego oka. Jego stan był zły i lekarze podjęli się operacji.

Małgorzata Urbańczyk

Zabieg przebiegł dobrze i zgodnie z planem, ale z niewielkimi powikłaniami w postaci krwotoku do komory przedniej oka. Lekarze uspokajali nas, że to nic groźnego, a krew się wchłonie i córka będzie widzieć jak przed zabiegiem. Po przyjeździe do Polski udaliśmy się na kontrolę do naszego lekarza prowadzącego, który z marszu odesłał nas do szpitala. Okazało się, że oko krwawi bardzo mocno i musi nas skonsultować chirurg jak najszybciej, Nie było czasu na powrót do Niemiec. Zgodzili się nas przyjąć polscy lekarze.

Gosia po operacji:

Małgorzata Urbańczyk

Już kolejnego dnia Gosia miała operacje czyszczenia oka z krwi. To powikłanie mogło się zdarzyć każdemu, ale dlaczego znowu coś złego przydarza się naszej córce? Chyba nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy i liczy się to, co teraz. Najważniejsze, że operacja zmniejszająca ciśnienie w oku, udała się i wierzymy, że zaistniałe komplikacje nie zniweczą jej skutków.

Pragniemy więc z całego serca podziękować Państwu za wszelką pomoc. Bez Państwa wsparcia operacja nie byłaby możliwa, a ciśnienie mogłoby trwale uszkodzić wzrok Gosi. Mamy nadzieję, że to koniec naszych problemów, a stan zdrowia wreszcie się ustabilizuje. Korzystając z okazji chcielibyśmy Państwa zaprosić do śledzenia losów naszej dzielnej Gosi na jej blogu osobistym:  https://www.facebook.com/OczamiGosi

Bądźcie dalej w naszej drużynie!

Z wyrazami wdzięczności

Katarzyna i Maciej Urbańczyk - rodzicie Gosi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 991 osób
30 553,69 zł (103,3%)