Oko w oko z nowotworem

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 3 100 osób
264 608 zł (100,87%)
Zbiórka na cel
Leczenie celowaną chemioterapią w Moorfields Eye Hospital w Londynie

Mikołaj Ordziński

Czechowice-Dziedzice, śląskie

Nowotwór oka - siatkówczak

Rozpoczęcie: 21 Lipca 2014
Zakończenie: 31 Grudnia 2014

Kod ATC leku L01AA03

Dzięki ogromnemu wsparciu zbiórki Mikołaja, 19 sierpnia udało się rozpocząć leczenie. Kolejne dawki Mikołaj miał podawane co 4-6 tygodni. Po każdym podaniu oczko musiało być dokładnie zbadane, żeby zobaczyć, jak nowotwór reaguje na zastosowane leczenie. Mikołaj jest bardzo dzielny, jego rodzice również.

Po ostatniej podanej dawce chemioterapii w Londynie guz był nieaktywny! Ta wiadomosć ucieszyła rodziców chłopca, a także setki darczyńców zaangażowanych w pomoc Mikołajowi. Kolejna kontrola na początku grudnia 2014 roku też potwierdziła, że guz jest nieaktywny.

Mikołaj Ordziński

Niestety, przed Sylwestrem mama Mikołaja zauważyła plamkę na leczonym oczku. W szpitalu okazało się, że jest wznowa, a guz jest tak duży że wypycha tęczówkę i nawet leczenie w Londynie nie przyniosło pozytywnego skutku. W poniedziałek 12 stycznia 2015 roku Mikołaj miał usunięte drugie oczko. To było konieczne, bo nowotwór zaatakował tak mocno, że trzeba było szybko ratować życie Mikołaja i zapobiec przerzutom do mózgu. Całym sercem wspieramy Mikołaja i jego rodziców w tym trudnym czasie. Jesteśmy pewni, że zrobili dla swego synka wszystko, co było możliwe. Życzylibyśmy sobie, żeby nowotór pozwolił zachować oczko, jednak życie Mikołaja jest najważniejsze.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 3 100 osób
264 608 zł (100,87%)