Przemierzać świat z nowym wózkiem – pomagamy Oli!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 36 osób
1 393,11 zł (14,42%)
Brakuje jeszcze 8 261,89 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup wózka aktywnego

Aleksandra Podawczyk, 12 lat

Zelów, łódzkie

Hipoplazja robaka móżdżku, padaczka, obniżone napięcie mięśniowe

Rozpoczęcie: 3 Lutego 2020
Zakończenie: 14 Kwietnia 2020

Jestem mamą dwóch córek – Oli i Wiktorii. Los sprawił, że od urodzenia są niepełnosprawne. Ola – młodsza z nich – właśnie jest w okresie szybkiego wzrostu, przez co stary wózek jest już za mały. Bez nowego wózka nie będę w stanie przemieszczać się z Olą po domu, ani z niego wyjść. Nie wyobrażam sobie takiego życia. Tym bardziej że sama opiekuję się dziewczynkami...

Ola ma 12 lat. Urodziła się chora i wiem, że jej choroba nie jest uleczalna. Jako mama chcę jednak zrobić wszystko, by w jej życiu było jak najmniej cierpienia. U Oli stwierdzono padaczkę, obniżone napięcie mięśniowe, skrzywienie kręgosłupa, przeprosty w stawach. Do stabilizacji ciała nosi gorset i ortezy, które wymieniane są raz w roku. 

Aleksandra Podawczyk

Okres szybkiego wzrostu niestety dodatkowo obciąża i pogłębia wadę postawy. Moja córeczka nie chodzi, nie mówi, wymaga opieki 24 godziny na dobę. Dodatkowo konieczna jest stała i intensywna rehabilitacja, sprzęt i leki. W naszym przypadku ten wydatek jest podwójny, bo niepełnosprawna jest także Wiktoria. 

Kiedy niedawno okazało się, że obecny wózek Oli jest już za mały, załamałam się. Wózek wystarczył nam tylko na 2 lata... Wózek aktywny, na który zbieramy, ma funkcję wydłużania siedziska, co umożliwia wykorzystania go przez kilka lat! To dla mnie ogromne ułatwienie, a dla Oli możliwość przemieszczania się i wyjścia z domu. 

Dwoję się i troję, by jak najlepiej pomóc dziewczynkom i mieć środki na życie z tak ciężkimi chorobami. Niestety dla samotnej matki niektóre wydatki są nagłe i bardzo duże – tak jak wózek aktywny dla Oli. Dlatego proszę o pomoc – o lepsze życie dla mojego dziecka...

Sylwia, mama 

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 36 osób
1 393,11 zł (14,42%)
Brakuje jeszcze 8 261,89 zł
Wesprzyj Wesprzyj