Lampa uleczy rany

Oliwier Czymerski
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Przyszłość dla Dzieci
Oliwier Czymerski
Wiśniewo, mazowieckie
Rozpoczęcie: 2 Lipca 2013
Zakończenie: 3 Lipca 2013

Rezultat zbiórki

Oliwier otrzymał lampę do naświetlania. Nie musi jeździć do oddalonego ośrodka, żeby ulżyć w bólu po operacji. Rana, która nie chce się zagoić, jest regularnie naświetlana. Widać, że zabiegi naświetlania przynoszą Oliwierowi ulgę. Mamy nadzieję, że już niedługo po ranie nie będzie śladu.

Oliwier Czymerski

Dziękujemy wszystkim dobrym sercom za pomoc Oliwierkowi.

Opis zbiórki

Brzuszek Pani Ewy już ładnie się zaokrąglał, gdy USG zamiast powodu do radości, dało powód do troski o maleństwo, które nosiła pod piersiami. Roszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa i wodogłowie – z tymi chorobami Oliwierek zmaga się od pierwszych dni.

Dodatkowe badania wykryły zespół Arnolda Chiari, tj. przemieszczenie tyłomózgowia do kanału kręgowego, rozdwojenie rdzenia kręgowego i deformację kończyn dolnych. Ledwo zobaczył mamę, gdy lekarze zabrali go na stół operacyjny. Pierwsza operacja kręgosłupa odbyła się, gdy maluszek miał zaledwie 2 dni.

Po skończeniu pięciu miesięcy Oliwier miał założoną zastawkę pomagającą mu dźwigać główkę. Było to duże przeżycie dla całej rodziny, ale zabieg niezwykle pomógł w codziennym funkcjonowaniu chłopca.  

Niedługo Oliwier skończy 2,5 roczku. Niestety, do tej pory nie postawił samodzielnie ani jednego kroku. Dopiero niedawno rodzinie udało się z pomocą fundacji, NFZ i ośrodka pomocy społecznej kupić pionizator.

Oliwier jest niezwykle pogodnym, radosnym dzieckiem. Uwielbia kontakt z ludźmi – woła „Cześć!” i przesyła wszystkim buziaki. Jednak tę radość mąci często ból spowodowany raną po operacji, która nie chce się zagoić. Pomogłaby lampa do naświetlania, która pobudza naskórek do regeneracji. W promieniu 50 km od miejsca zamieszkania rodziny nie ma ośrodka , który dysponowałby taką lampą. Nie jest też ona refundowana przez NFZ, ponieważ jest zakwalifikowana jako sprzęt rehabilitacyjnym, a nie leczniczy.

Rodzina Oliwierka żyje skromnie, tak żeby wystarczyło też na leki i wizyty u lekarzy. Mama Oliwierka cierpi na chorobę Recklinghausena, na którą nie ma lekarstwa. Przy opiece nad synkiem może liczyć jedynie na pomoc najbliższych – szczególnie swojej mamy, która spędza z wnukiem niemal każdą chwilę. Prosimy o pomoc tej rodzinie i dorzucenie się do zbiórki na lampę. Nie wiemy, czy uśmiech Oliwiera może być jeszcze bardziej szczery i wdzięczny, jednak na pewno będzie częstszy, gdy rana w końcu się zagoi i nie będzie boleć.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki