Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Godziny modlitw, tony wylanych łez - Oliwier potrzebuje naszej pomocy!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 187 osób
5 638 zł (100%)
Zbiórka na cel
turnus rehabilitacyjny

Oliwier Sopata, 12 lat

Jordanow Slaski, dolnośląskie

mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, wcześniactwo

Zakończenie: 16 Października 2018

19 Marca 2019, 08:48
Rezultat zbiórki

Kochani Darczyńcy!
Dziękuję z całego serca, za każdą, nawet najmniejszą wpłatę zasilającą zbiórkę. Dzięki Wam Oliwierek mógł wyjechać w listopadzie 2018 roku na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Zabajka w Stawnicy. Był otoczony troskliwą opieką wielu specjalistów, uczestniczył w zajęciach: hipoterapii, dogoterapii i felinoterapii, terapii ręki, terapii cranio-sakrajnej, neurokinezjologii, terapii z psychologiem, logopedą, terapii integracji sensorycznej, muzykoterapii, zajęcia rozwijające ruch Weronika Sherborne, kinezyterapii, hydroterapii.


Dzięki hipoterapii Oliś doskonalił równowagę, koordynację, orientację w przestrzeni, a przede wszystkim kodował w mózgu prawidłowy wzorze ruchu miednicy podczas chodu.
Po turnusie widać, że u synka zmniejszyła się nadwrażliwość na bodźce dotykowe, wydłużył się czas koncentracji, sprawność motoryki małej, kontrola nad pracą ciała.

Bardzo dziękujemy!

Oliwier Sopata


 

Tylko 26 tygdoni Oliwier spędził pod moim sercem, a ten czas nie wystarczył, by bez problemów żyć samodzielnie. Dwa miesiące w stanie krytycznym, respirator, kilka zapaleń płuc - to wszystko, by ostatecznie wygrać bitwę o życie, ale ta o zdrowie i rozwój cały czas trwa. Autyzm to stan, z którego intensywną rehabilitacją, próbujemy go wyrwać, a postepy są świetne! Dlatego też nie możemy z niej zrezygnować. Wiemy, że najlepiej działają turnusy, kosztowne na tyle, że nie jesteśmy już w stanie udźwignać tego sami. Proszę, pomóż nam! Nie możemy zaprzepaścić tego, co Oliwier już osiągnął! 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 187 osób
5 638 zł (100%)