Operacja to jedyny ratunek dla Kornelii, jedyna nadzieja

Zbiórka na cel: operacja ortopedyczna stóp Kornelki
Zbiórka zakończona
Kornelia Włodarczyk
Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 563 osoby
14 894 zł (100%)

Kornelia Włodarczyk, 8 lat

Niedowład 4-kończynowy, wodogłowie, padaczka, stopy końsko-szpotawe

Grabówno, wielkopolskie

Rozpoczęcie: 09 Kwietnia 2018
Zakończenie: 25 Kwietnia 2018

Kornelka w maju tego roku skończy 8 lat. Również w maju ma szansę dostać najpiękniejszy prezent urodzinowy, jaki mogłaby sobie wymarzyć – „nowe” nóżki, które pozwolą jej nauczyć się samodzielnie chodzić. Aby tak się stało, musi przejść kosztowną operację ortopedyczną. To jedyny ratunek dla niej, jedyna nadzieja. Bez tej operacji nigdy nie pobiegnie za piłką, nie pobawi się w berka z rówieśnikami, nie będzie samodzielna…

Mama Kornelii jeszcze w ciąży dowiedziała się, że jej wyczekane pierwsze maleństwo urodzi się ciężko chore. To były druzgocące wieści, bo córeczka, mimo że była dopiero kruszynką noszoną pod sercem, już została ukochanym oczkiem w głowie rodziców. Niestety, zamiast oczekiwania pełnego radości, a potem pierwszych, tak niezwykłych i niepowtarzalnych miesięcy z noworodkiem, był strach, łzy i walka o maleńkie życie. Kornelia urodziła się z wodogłowiem i prawie cały pierwszy rok spędziła w szpitalu z powodu ciągłego zakażenia płynu mózgowo-rdzeniowego. W tym czasie rodzice tylko trzykrotnie mogli ją zabrać na przepustkę do domu. W tym najczarniejszym okresie dziewczynka przeszła aż 8 operacji, w tym wszczepienia zastawki ratującej jej życie.

Wraz z upływem czasu Kornelka musiała mierzyć się z kolejnymi schorzeniami i problemami – padaczką, niedowładem 4-kończynowym, stopami skrajnie końsko-szpotawymi. To właśnie z tego powodu nigdy nie nauczyła się sama chodzić. Do tej pory porusza się jedynie na pupie i próbuje czworakować. Rodzice z rozpaczą patrzą, jak z miesiąca na miesiąc deformacja stóp ich córeczki coraz bardziej się pogłębia. Lekarze uprzedzali, że być może Kornelia nigdy nie stanie samodzielnie na nogi, ale bliscy dziewczynki desperacko chwytali się wszelkich sposobów leczenia i rehabilitacji. Niestety, na dzień dzisiejszy 8-latka, próbując się podnieść, staje jedynie na kostkach, co sprawia jej ogromne cierpienie. Na kostkach robią się otarcia i odparzenia, a po policzkach Kornelki płyną łzy bólu i rozpaczy. Patrząc na nieszczęście córki, i rodzicom czasem nie udaje się powstrzymać łez…

Mimo tak trudnego losu, Kornelia jest na co dzień niesamowicie pogodną osóbką, co widać niemal na każdym zdjęciu. Uśmiecha się promiennie, jest ciekawa świata, zadaje setki pytań, ma świetną pamięć. Tylko ten straszny ból, kiedy staje na nóżki… Jedynym światełkiem w tunelu jest operacja ortopedyczna. Aby zrobić ją bezpłatnie w ramach NFZ, dziewczynka musiałaby czekać ok. 2 lat. To za długo. Rodzice nie są w stanie żyć ze świadomością, że ich córka ma przez tyle czasu cierpieć. Cierpieć z powodu bólu i cierpieć, patrząc na biegające wokół dzieci.

Właśnie dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc w zbieraniu środków na przeprowadzenie operacji stóp Kornelki w prywatnym ośrodku. Jest to możliwe już w maju tego roku! Po tej operacji dziewczyna będzie miała szansę nauczyć się chodzić bez trzymania za rękę, bez trudu i zmęczenia, bez łez. Jej los, dzięki Wam, może się całkowicie odmienić. Jej nóżki mogą być zdrowe. Kornelia tak bardzo marzy, żeby założyć normalne buciki, biegać, tańczyć, bawić się z innymi dziećmi, nie czuć się od nich gorsza… Chodzenie to dla niej najwspanialszy dar, który dla jej zdrowych rówieśników jest zwykłą codziennością. Cena za ten dar jest wysoka, ale dzięki Wam możemy ją zapłacić!

Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 563 osoby
14 894 zł (100%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość