Nieudane operacje zniszczyły jej sprawność – ratujemy nóżki Lenki!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 644 osoby
263 743,96 zł (101,66%)
Zbiórka na cel
Operacja biodra w Paley European Institute – szansa na sprawność dla Lenki

Lena Stępień, 5 lat

Gdynia, pomorskie

CFD - wrodzony niedorozwój kości udowej, wrodzone zwichnięcie biodra lewego IV stopnia, dysplazja stawu biodrowego lewego

Rozpoczęcie: 4 Października 2019
Zakończenie: 1 Stycznia 2020

19 Grudnia 2019, 15:46
Dziękujemy Wam!

Drodzy Darczyńcy,

mamy 100% -  to dzięki Waszemu wsparciu już 9 stycznia Lenka przejdzie pierwszą z dwóch zaplanowanych operacji i rozpocznie swoją drogę do odzyskania sprawności. Z całego serca Wam dziękujemy za okazaną dobroć i chęć pomocy!

Zbiórka pozostanie jeszcze jakiś czas aktywna, ponieważ sama operacja to dopiero początek naszej drogi – Lenkę czeka po operacji długa rehabilitacja, a także konieczność zakupu sprzętu ortopedycznego czy specjalnego obuwia – to właśnie na ten cel zostanie przeznaczona nadwyżka.

Jeszcze raz z całego serca Wam dziękujemy!

Lena Stępień

Pokaż wszystkie aktualizacje

19 Listopada 2019, 15:56
❗️Z początkiem grudnia mija termin zapłaty za operację. Ratunku!

Lenka, choć nic złego nie zrobiła, żyje w więzieniu własnej choroby... Wielokrotnie jej więzieniem były mury szpitala, szpitalne łóżko, z którego nie mogła wyjść tygodniami przez wielki i ciężki gips. Świadomość, że nie jest taka jak inne dzieci...
 
Nie jest, ale może być! Na przeszkodzie stoją jednak ogromne pieniądze... To dzięki Wam jesteśmy na półmetku zbiórki, ale wciąż brakuje jeszcze ponad 100 tys. zł! 

Lena Stępień

Z początkiem grudnia mija termin zapłaty za operację. Jeśli nam się nie uda, najprawdopodobniej zostanie ona przesunięta, a Lenka nie powinna tak długo czekać.
 
Dziękujemy za wszystko, co zrobiliście dla nas do tej pory – pomoc, to najpiękniejsze, co mogliśmy otrzymać. Proszę – mam nadzieję, że po raz ostatni – bądźcie z nami i nie zostawiajcie nas w tej walce.

Mama Lenki

Pierwsze kroki dziecka to dla większości rodziców synonim radości. Dla nas to skrywane łzy, strach i niepewność. Nie można być przecież szczęśliwym, widząc kulejące, tracące równowagę dziecko, widząc ból związany z poruszaniem się, czy słysząc coraz częściej pytanie: “Mamo, a dlaczego ja nie mogę tak jak inne dzieci?”.

Zdrowia podobno nie można kupić, jednak zielony pasek, który widzisz i widniejąca na nim ogromna kwota to nasza szansa na rozpoczęcie drogi do odzyskania zdrowia Lenki. Prosimy Cię o pomoc. To nasza jedyna nadzieja.

Lena Stępień

Błędne diagnozy i nieprawidłowe leczenie – to wszystko doprowadziło do niepełnosprawności Lenki. Nasza córeczka ma wrodzony niedorozwój kości udowej i zdiagnozowaną dysplazję biodra. Za nami trzy nieudane operacje, które nie pomogły, a niestety tylko pogorszyły stan Lenki. Sprawiły, że powiększyła się tylko różnica w długości nóżek. Nasza córeczka zaczęła gorzej chodzić. Tkanki ulegają dalszym deformacjom. Po latach wyczerpującego leczenia okazało się, że wada mogła zostać wyleczona jedną operacją w wieku około 2 lat. My nie dostaliśmy takiej szansy.

Przed operacjami tak bardzo wierzyliśmy, że całe cierpienie Lenki zostanie wynagrodzone sprawnością. Nic bardziej mylnego. Cały ból – Lenki i nasz – poszły na marne… Córeczka potrzebuje pilnie operacji, która zrekonstruuje miednicę i biodro i przygotuje ją do kolejnej operacji wydłużania chorej nogi.

Lena Stępień

Nadzieję dał nam dr Paley z kliniki w USA, który podjął się operacji. Otrzymaliśmy plan leczenia, który w perspektywie kilku lat da Lenie szansę na pełną sprawność. Zabieg będzie bardzo skomplikowany, liczy łącznie kilkanaście procedur obejmujących staw biodrowy, miednicę, kość udową, a także mięśnie, ścięgna i nerwy.

Lenie kończy się czas, w którym – z racji wieku – operacja może zostać przeprowadzona. Zapłacić musimy najpóźniej z początkiem grudnia. Od ponad czterech lat każdy dzień jest walką o to, aby Lena jak najmniej odczuwała swoją niepełnosprawność. Brak operacji może na zawsze zaprzepaścić naszą walkę!

Lena Stępień

Nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu, usunąć traumy z jej pamięci i śladów na ciele, które pozostawiły dotychczasowe nieudane operacje. Operacja to nasza ostatnia nadzieja na życie bez barier i ograniczeń. Pomóż, prosimy – naszym marzeniem jest zobaczyć Lenę za kilka lat biegnącą z swoją młodszą siostrą, którą niedawno powitaliśmy na świecie. 

Twoja pomoc jest dla nas bezcenna. Bądź z nami, by życie Lenki mogło być szczęśliwe...

Rodzice

–––––––––––––

Walkę Lenki możesz śledzić na bieżąco na Facebooku: Ratujemy nóżki Lenki

Zobacz materiał o Lence w TVP Gdańsk:

Lena Stępień

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 644 osoby
263 743,96 zł (101,66%)