OSP Daniszyn

OSP Daniszyn
organizator skarbonki

W bajkach dla dzieci głównymi bohaterami często są strażacy.
Uczymy dzieci, że należy im się szacunek i podziw wobec ich męstwa, odwagi i poświęcenia.
Bohaterstwo przedstawione w  tych animowanych historiach jest prawdziwe. Młodzi ludzie zapisują się do Ochotniczych Straży Pożarnych, podnoszą kwalifikacje, ćwiczą, by móc ratować ludzi w sytuacjach, gdy przeciętnego człowieka paraliżuje strach lub niewiedza. Wiele osób już zawdzięcza życie bezimiennym bohaterom. Ich pomoc jest nieoceniona. Czasem brak im tylko niezbędnego sprzętu, by akcję ratowniczą przeprowadzić w sposób sprawny i pomóc najlepiej jak się da.

O pomoc w zakupie sprzętu medycznego zwraca się jednostka ochotników z Daniszyna.


Jednostka istnieje od 1924 roku. Położona jest przy drodze krajowej nr 36 w połowie drogi pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Krotoszynem. Działa na terenie 3 gmin powiatu ostrowskiego  (Odolanów, Ostrów Wlkp. Raszków). W latach 2014-2020 planowane jest włączenie jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, a w roku bieżącym planowana jest rozbudowa strażnicy. Akcje ratowniczo-gaśnicze w których uczestniczą bohaterowie wymagają doposażenia samochodu oraz strażaków w sprzęt pozwalający wydajniej i skuteczniej nieść pomoc osobom poszkodowanym. Również bezpieczeństwo i zabezpieczenie strażaków biorących udział w akcjach medycznych jest ważnym elementem działalności jednostki.
Ochotnicza Straż Pożarna w Daniszynie została wpisana w 2014 roku do rejestru jednostek współpracujących z Państwowym Ratownictwem Medycznym.
Jednostka podniosła swoja dyspozycyjność poprzez zamontowanie selektywnego alarmowania jednostki drogą radiową, lecz nadal występują braki w  sprzęcie medycznym. Ze statystyk prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną w Ostrowie Wlkp. wynika, że z roku na rok liczba interwencji w powiecie wzrasta, co również przekłada się na znaczny wzrost zdarzeń na terenie działania bohaterów.


Ochotnicy zwracają się z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na zakup sprzętu uzupełniającego do Torby PSP –R1 oraz kamizelki KED którego koszt to 2667 złotych ( 2100 złotych uzupełnienie torba, 567 złotych kamizelka KED). Pozyskanie sprzętu dla jednostki pozwoli na sprawniejsze przeprowadzanie akcji ratowniczych i pomoc poszkodowanym szybciej.

Bohaterem można być na różne sposoby- nie tylko fizycznie ratując ludzi, ale również pomagając finansowo, poprzez wsparcie akcji. Zostań bohaterem wspierając akcję,

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 2 667 ZŁ