OSP Lipie

OSP Lipie
organizator skarbonki

Zmiana świata na lepszy zaczyna się od jednej małej zmiany. Zaczyna się od Ciebie.
Każdy strażak o tym wie i działa. Przeszkolenie i odwaga składają się na supermoce bohaterów, którzy bez względu na sytuację
 gospodarczą czy polityczną, w dzień i w noc ratują ludzkie życie,co wiąże się z ciągłym narażaniem swojego zdrowia a także życia.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, w przyszłym roku
 będzie obchodziła 90ciolecie istnienia.
Bohaterowie posiadają liczne przeszkolenia I i II stopnia, ratownictwa  technicznego i medycznego, współpracy z LPRem przez co mogą prowadzić samodzielnie niemal wszystkie działania ratownicze.
Przy jednostce działa młodzieżowa drużyna pożarnicza, która jest obecnym mistrzem powiatu, dwie drużyny seniorów męską oraz żeńską(jedna z 2 w powiecie).
Jednostka jest często dysponowana do wypadków drogowych które zazwyczaj zdarzają się na drodze wojewódzkiej nr. 725 przebiegającej przez teren działań jednostki, gdyż najbliższa Państwowa Straż Pożarna jest oddalona od Lipna o około 20 km. Ochotnicy docierają na miejsce wypadku jako pierwsi.

  Liczba wypadków niestety stale wzrasta i coraz częściej ochotnicy są potrzebni w niesieniu pomocy.
Dlatego, aby jeszcze lepiej i sprawniej móc pomagać zwrócili się do Fundacji Kasperek z prośbą o wsparcie w zakupie dodatkowego sprzętu niezbędnego przy wypadkach drogowych, mianowicie podpory stabilizujące, pokrowce na ostre krawędzie oraz sprzęt medyczny-szyny Kramera oraz deskę KED. Sprzęt ten jest bardzo potrzebny przy rozcinaniu wraków samochodów oraz bezpiecznym wydostaniu z nich poszkodowanych osób.
 Obecny budżet (składający się głównie ze składek członkowskich) nie jest w stanie pokryć całej kwoty zakupu wyżej wymienionego sprzętu, którego całkowity koszt to 2335 złotych. Mimo starań, organizacji loterii fantowych, z których dochody przeznaczane są na zakup niezbędnych sprzętów, funduszy w dalszym ciągu brakuje.

Wspomagając cel pomagasz nie tylko Bohaterom w ich pracy, ale również każdej ofierze wypadku, którą za pomocą tego sprzętu uratują. Zacznij zmieniać świat pomagając.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 2 335 ZŁ