Strażacy ochotnicy z Łukówca proszą o wsparcie

OSP Łukówiec
organizator skarbonki

Druhowie z Ochotniczej Straży w Łukówcu to społecznicy, którzy z narażeniem własnego życia i zdrowia każdego roku biorą udział w akcjach na terenie Gminy Karczew i Powiatu Otwockiego.

W ciągu 2019 roku OSP Łukówiec wyjeżdżała ponad 170 razy do niebezpiecznych zdarzeń, a to oznacza, że statystycznie co drugi dzień strażak ochotnik porzuca swoje domowe/rodzinne lub służbowe obowiązki i pędzi do remizy, gdzie przebiera się w mundur bojowy i wyrusza na ratunek ludzi lub mienia. Akcje strażaków są zróżnicowane - od wypadków drogowych po pożary domów i nieużytków. Ale w każdym przypadku strażacy narażeni są na działanie niebezpiecznych substancji chemicznych, które pojawiają się w czasie pożarów, a podczas wypadków mają do czynienia z krwią osób poszkodowanych. Niebezpieczne substancje gromadzą się na mundurach i są bardzo trudne do wyczyszczenia i usunięcia. Na pewno wszyscy zauważyli, że rok 2020, szczególnie miesiące marzec i kwiecień, są tragiczne pod względem liczby pożarów nieużytków –  suchych traw, które niestety płoną najczęściej przez ludzką bezmyślność… W kwietniu, w którym dotkliwie odczuwa się skutki wiosennej suszy, strażacy wyjeżdżają do pożaru kilka razy w ciągu dnia, zakładając na siebie skażone wcześniejszymi pożarami mundury bojowe. W tym roku nasza jednostka miała już prawie 80 wyjazdów …

„Dobry ratownik to zdrowy ratownik!”

Druhowie niejednokrotnie doświadczali, że ich zaangażowanie i poświęcenie jest docenianie przez mieszkańców. Dlatego ośmielamy się prosić wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie zbiórki zorganizowanej na popularnej platformie internetowej. Środki finansowe uzyskane ze zbiórki chcemy przeznaczyć na zakup dużej pralko-suszarki (dużej, bo mundury są duże i ciężkie) oraz na zakup środków czystości, środków ochrony oraz dodatkowych elementów umundurowania. Dbając o nasze zdrowie ale też i naszych rodzin, powinniśmy nasze ubranie bojowe bardzo często prać. Czas na wyschnięcie jednej sztuki stroju bojowego to około 2-3 dni, a ponieważ nie posiadamy dwóch kompletów strojów na strażaka, upranie i długie suszenie munduru to de facto wyłączenie druha z akcji na dwa-trzy dni.  

Strażacy ochotnicy z OSP Łukówiec

Jolanta Żek

Jolanta Żek

Jolanta Żek

Wsparli

200 zł

Michał Śledziewski

50 zł

Wpłata anonimowa

5 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

LEGIONISTA (L)

10 zł

Wpłata anonimowa

10 zł

Ludzie, każda złotówka ważna!

Zachęcam do wpłaty. Te chłopaki na to zasługują. Nie bądźcie obojętni

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
22%
3 580,12 zł Wsparło 51 osób CEL: 16 000 ZŁ