OSP Nierada

OSP Nierada
organizator skarbonki

Czy wiesz, że najwięcej zgłoszeń o wypadkach na drodze przyjmuje straż pożarna? Strażacy są na miejscu wypadku często przed pogotowiem i policją,  to od akcji ratowniczej strażaków często zależy życie i zdrowie poszkodowanych w wypadkach. Ochotnicze Straże Pożarne to bohaterowie- nie są może jak Batman czy IronMan, choć z każdym z nich mają coś wspólnego. Batman nie miał supermocy- miał siłę fizyczną i batmobil, A IronMan miał inteligencję i drogie sprzęty.
Ochotniczym strażom pożarnym nie brakuje odwagi, siły i inteligencji. Czerpią ją z niesienia pomocy innym, ale tak, jak superbohaterowie z amerykańskich komiksów nie poradzą sobie bez kosztownego sprzętu.

W latach międzywojennych w roku 1932 jesienią powstała myśl zorganizowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieradzie.
Jednostka z racji lokalizacji działania ratownicze podejmowała głównie na terenach wiejskich i obrzeżach miasta Częstochowy.  W obrębie działania zdarzają się często wypadki komunikacyjne na drodze wojewódzkiej numer 904 oraz drodze powiatowej numer 1054. Stan wyszkolenia umożliwia podejmowanie działań w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 Aktualnie w jednostce służy 2 ratowników medycznych, ale bohaterowie są przeszkoleni z udzielanie pomocy przedmedycznej i cały czas podnoszą swoje kwalifikacje.

Do Fundacji Kasperek zgłosili się by móc zebrać fundusze na zakup zestawu PSP R1. Bohaterowie są zawsze pierwsi na miejscu zdarzenia, gdyż najbliższa stacja Pogotowia Ratunkowego jest oddalona o 10 kilometrów. Pomoc jakiej udzielają strażacy ochotnicy często jet decydującą o życiu poszkodowanych w wypadkach drogowych. Zakup sprzętu to kwota rzędu 5 500 złotych.

Wspomagając cel pomagasz nie tylko Bohaterom w ich pracy, ale również każdej ofierze wypadku, którą za pomocą tego sprzętu uratują. Zacznij zmieniać świat pomagając.  Przecież każdy z Nas ma jakieś supermoce.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 5 500 ZŁ