OSP Posada Górna

OSP Posada Górna
organizator skarbonki

Superbohater nie musi mieć supermocy. Superbohater, to przede wszystkim osoba, która niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują. To nie przybysze z innej planety, o nadzwyczajnej sile jak Superman,  ale wspaniali ludzie, którzy żyją obok nas. Wyróżnia ich skromność- sukcesami się nie chwalą,  nie robią tego dla zaszczytów. Czasem warto się rozejrzeć i dostrzec bezimiennych bohaterów. Może to Twój sąsiad, może ten sympatyczny pan, którego widujesz w pobliskim markecie?
Strażaków ochotników jest przecież tak wielu, choć w cywilnym ubraniu są jak Clark Kent- wmieszani w tłum, któremu w każdej chwili gotowi są pomóc.
Ich supermocą jest dobre serce. Też takie masz..?


Rzeczywistość w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych nie włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jest trudna i odrobinę przygnębiająca, a taką jednostką jest OSP Posada Górna. Widoczne braki sprzętowe uniemożliwiają pomoc poszkodowanym w pełnym zakresie. Obecnie jednostka planuje uzupełnienie sprzętu ratownictwa medycznego. We własnym zakresie stworzono niewielką torbę pierwszej pomocy, której wyposażenie sukcesywnie ma być zwiększane.


6 bohaterów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, 7 druhów ukończyło kurs ratownictwa technicznego, 20  druhów posiada kwalifikacje do udziału w akcjach ratowniczych. Mimo ciągłego rozwoju samych bohaterów i stałego, dzięki pomocy darczyńców powiększania wyposażenia jednostki, braki są w dalszym ciągu dokuczliwe.
Najpilniejszą potrzebą na tą chwile jest zakup sprzętu medycznego nosze ortopedyczne typu deska z zestawem pasów oraz stabilizatorem głowy oraz torba OSP R1, z wyposażeniem bez tlenoterapii. Koszt zakupu to 2808 złotych.


Trudno o lepszy przykład dla dzieci i młodzieży. Straż pożarna cieszy się największym zaufaniem obywateli.
Przecież to oni pomagają, narażają własne życie i zdrowie, często nie myśląc o tym, że ich najbliżsi w domu, czekają na szczęśliwy powrót z akcji ratowniczej.

Każda pomoc się liczy. Każda złotówka przekazana na ten cel to uratowane ludzkie życie, pomoc kolejnej ofierze wypadku.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 2 802 ZŁ