OSP Rawa Mazowiecka

OSP Rawa Mazowiecka
organizator skarbonki

Superbohaterowie, to wyjątkowe osoby.
Podziwiamy ich, szukamy ich pomocy, za którą jesteśmy wdzięczni, doceniamy to, co robią. Amerykańskie komiksy i nakręcone na ich podstawie filmy cieszą się dużą popularnością. Spektakularne akcje wymagają przede wszystkim odwagi. Niezależnie od sposobu nabycia supermocy, mają jeden cel- uczynić świat bezpiecznym i pomóc potrzebującym.
Taki sam cel mają na uwadze bohaterowie, którzy żyją obok nas- strażacy ochotnicy.

Rawa Mazowiecka to miasto, przez które przebiegają duże szlaki komunikacyjne o dużym natężeniu. Są to drogi krajowe nr 8 i 75 oraz wojewódzkie 707, 725 i 726. Wypadki, niestety zdarzają się często, co sprawia, że wyjazdów jest sporo, a sprzęt, którego brak staje się niezbędny.
Jednostka jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczego.
 Siedmiu strażaków ukończyło z wynikiem pozytywnym kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Bohaterowie zwrócili się do Fundacji Kasperek z prośbą wsparcia przy zakupie torby ratownictwa medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera. Zestaw kosztuje 5840 złotych, co znacznie przewyższa możliwości budżetowe.
Tylko wsparcie darczyńców i ludzi dobrej woli pozwoli bohaterom zdobyć odpowiednie wyposażenie, które uzupełni ich umiejętności i podniesie szanse na uratowanie kolejnej ofiary wypadku.

Strażacy często stawiani są za wzór- nie szukają chwały i zaszczytów, nie czekają na "dziękuję". Wystarcza im poczucie, że zrobili co należy, satysfakcja z uratowania kolejnej osoby. Walczą o życie i zdrowie innych, obcych im osób często narażając własne.
To właśnie jest wyjątkowe. To jest prawdziwe bohaterstwo.
Dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia celu. Bohaterowie też potrzebują pomocy,  choć innego rodzaju niż ta, której na co dzień udzielają. Każda złotówka przybliża ich do zakupu specjalistycznego sprzętu.

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Warto pomagać bo może kiedyś i nam przyda się ten sprzęt. Pozdrawiam druhów strażaków
100 zł

Anonimowy Pomagacz

POTRZEBA SERCA DLA POTRZEBUJĄCYCH .
10 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Bogu na chwałę,ludziom ku pomocy
15 zł

Anonimowy Pomagacz

Jestem studentką więc nie mam za dużo, ale to co mam daję na dobry początek : )
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
6%
375 zł Wsparło 6 osób CEL: 5 840 ZŁ