OSP Rogoźno

OSP Rogoźno
organizator skarbonki

Superbohaterowie, to wyjątkowe osoby.
Podziwiamy ich, szukamy ich pomocy, za którą jesteśmy wdzięczni, doceniamy to, co robią. Amerykańskie komiksy i nakręcone na ich podstawie filmy cieszą się dużą popularnością. Spektakularne akcje wymagają przede wszystkim odwagi. Niezależnie od sposobu nabycia supermocy, mają jeden cel- uczynić świat bezpiecznym i pomóc potrzebującym. Taki sam cel mają na uwadze bohaterowie, którzy żyją obok nas- strażacy ochotnicy.

Ochotnicy z jednostki OSP Rogoźno, w województwie Wielkopolskim są bohaterami. Swoje supermoce zwiększają poprzez ciągłe nabywanie doświadczenia. Podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje poprzez treningi i szkolenia. W swoich szeregach mają pięciu dyplomowanych
 ratowników medycznych oraz 4 osoby po KPP. Od roku 1995 jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Terytorialnie podlega w akcjach ratowniczo -gaśniczych KP PSP w Obornikach , jednak ze względu na 20km. odległość od JRG  w większości zdarzeń działa samodzielnie. Rogoźno jest położone przy Drodze Krajowej nr 11  a przez same miasto przebiega droga wojewódzka nr 241, oraz szlak kolejowy Poznań - Koszalin , Świnoujście.
Na tych drogach kilkadziesiąt razy dochodzi do kolizji i wypadków drogowych , gdzie udział OSP w ratowaniu życia ludzkiego jest niezbędny. Ponadto wielokrotnie wyjeżdżają również do udzielania KPP osobom poszkodowanym w wielu innych przypadkach-  do zatrzymań krążenia, zasłabnięć itp. gdy nie ma na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Dużą rolę odgrywa też sprzęt, z którego korzystają. Na wyposażeniu OSP posiada 5 wozów ratowniczo gaśniczych, deskę do ratowania dzieci PEDI KIT oraz zestaw Triage.
Ratowanie ludzkiego życia ułatwiłaby torba medyczna wraz z wyposażeniem i deska ortopedyczna, o których zakup jednostka zwróciła się do Fundacji Kasperek.
Koszt zestawu, który skutecznie wspomoże działania medyczne na miejscu wypadku to 5 445 złotych. Skromne budżety jednostek składający się z ochotników nie pozwalają na zakup kosztownego sprzętu.

Dlatego też bohaterowie potrzebują wsparcia ludzi dobrej woli, dla których pomaganie jest tak naturalne jak dla nich samych. Wspomagając cel pomagasz nie tylko Bohaterom w ich pracy, ale również każdej ofierze wypadku, którą za pomocą tego sprzętu uratują. Przecież Ty również możesz zostać bohaterem.

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

Za waszą pomoc naszej okolicy , symolicznie ale od serca
5 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł ZAWSZE MOŻNA NA STRAŻAKÓW LICZYĆ Pozdrawiam
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0,18%
10 zł Wsparły 2 osoby CEL: 5 445 ZŁ