OSP Roztoka

OSP Roztoka
organizator skarbonki

Dlaczego bezimienni bohaterowie? Ich nikt o imię nie pyta. Robią wszystko by pomóc, nie zważając na własne życie i zdrowie. Dlaczego? Bo tak trzeba. Po co? Nie dla chwały i zaszczytów. Z potrzeby serca, bezinteresownie. Bo wiedzą ile znaczy ludzkie życie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce niesie pomoc potrzebującym niezależnie od pory dnia i nocy.
Od trzech lat intensywnie zdobywają środki z różnych możliwych źródeł na doposażenie jednostki w brakujący sprzęt wymagany, aby jednostka mogła zostać wcielona do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.
Dzięki pomocy dobroczyńców, ludzi dobrej woli i gminy zakupili już piłę do betonu i stali,pilarkę spalinową, agregat prądotwórczy, zestaw PSP R1 z deską ortopedyczną bez szyn Kramera, pompę pływającą NIGARA oraz używany zestaw hydrauliczny HOLMATRO z nożycami Kombi. Jednakże to tylko kropla w morzu potrzeb. Priorytetową potrzebą w tej chwili są maszt oświetleniowy pneumatyczny do oświetlenia pola akcji, którego koszt, wraz z montażem to 19 065  złotych jak również rozpieracz kolumnowy, którego koszt to 11 414,52  oraz nożyce "bawole rogi" do powiększenia hydraulicznego zestawu HOLMATRO, których zakup to kwota rzędu 16 363 złotych. Łączna kwota potrzebna do zakupu sprzętu to 46 842,60.

Każda złotówka wpłacona na ten cel przybliża bohaterów do poszkodowanych, którym nie są w stanie pomóc. Każda kolejna złotówka to o jedną sekundę skrócony czas, którego potrzebują strażacy na dotarcie do ofiary wypadku z niezbędną pomocą.
Każda następna to uratowane ludzkie życie.

Wsparli

1 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0,1%
1 zł Wsparła 1 osoba CEL: 46 842 ZŁ