Spełnienie marzeń wielu rodziców dzieci niepełnosprawnych-ośrodek reh...

Fundacja NIEPOKONANI
organizator skarbonki

Środki zebrane przez naszą Fundację zostaną w całości przekazane na utworzenie Ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci, młodzieży i "młodych dorosłych" w Tyńcu Małym w Gminie Kobierzyce na Dolnym Śląsku tj. remont budynku oraz wyposażenie go w potrzebny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny. 

Pomysł powołania Fundacji, która działałaby na rzecz dzieci, młodzieży i „młodych dorosłych” niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością zrodził się z chęci pomocy dzieciom i ich opiekunom, którzy codziennie zmagają się z wieloma trudnościami i problemami w opiece nad bliskimi.

Mój synek Kubuś jak wiele innych chorych dzieci przeszedł w swoim życiu już bardzo dużo – kilka operacji na otwartym sercu, niedotlenienie mózgu, utrata wzroku. Ciągła rehabilitacja, terapie usprawniające ciało i mózg to jego codzienność. Jak każda matka, chciałabym swojemu dziecku nieba przychylić, dlatego dla niego i dla innych dzieci chciałabym stworzyć miejsce do rehabilitacji z ciepłą, przyjazną i radosną atmosferą, by ćwiczenia nie wywoływały w nich lęku i nie kojarzyły się tylko z ogromnym wysiłkiem. Rodzicom i opiekunom chciałabym zapewnić poczucie bezpieczeństwa poprzez wysoce wykwalifikowaną kadrą terapeutów, stworzenie w ośrodku miejsca socjalno-wypoczynowego, by karmienie czy przewijanie dziecka nie było udręką i sztuką akrobatyczną, tylko czynnością prowadzoną jak w normalnych domowych warunkach.

Chciałabym wspierać Rodziców w ich dążeniach do poprawy stanu zdrowia ich dzieci, w ciężkich okresach życia zapewnić pomoc psychologiczną i dać możliwość wytchnienia i zrelaksowania się podczas terapii ich dzieci.

Ośrodek będzie prowadził wieloprofilową kompleksową rehabilitację, terapię usprawniającą niemowląt, dzieci i młodzieży, a także „młodych dorosłych” w zakresie specjalistycznej opieki lekarskiej (neurologicznej, rehabilitacyjnej) fizjoterapii i fizykoterapii, neurologopedii i logopedii, pedagogiki specjalnej, psychologii klinicznej, zajęć kształtujących funkcje poznawcze małych pacjentów, a także zajęć z integracji sensorycznej.

Dzięki przychylności władz lokalnych Gminy Kobierzyce i osobiście Pana Wójta Ryszarda Pacholika Fundacja „NIEPOKONANI” uzyskała w dzierżawę część pomieszczeń nieruchomości Gminy Kobierzyce.

Zebrane przez nas środki nie podarują życia żadnemu z dzieci, ale chciałabym, żeby dzięki Ośrodkowi rehabilitacyjnemu to życie było dla osób potrzebujących oraz ich rodzin łatwiejsze. By dzięki Wam mogły wracać do zdrowia, usamodzielniać się i dawać radość swoim rodzicom. 

To jest warte każdych pieniędzy. 

Bardzo proszę, pomóżcie nam je zebrać.  

Alicja Bilińska

Prezes Fundacji NIEPOKONANI

Wsparli

150 zł

Anonimowy Pomagacz

Pomagajmy, każda kwota się liczy :)
50 zł

Agata

Trzymam kciuki, żeby się udało :)
10 zł

Kamil Klusik

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,1%
210 zł Wsparły 3 osoby CEL: 250 000 ZŁ