Ośrodek dla chorych na stwardnienie rozsiane

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 69 osób
1 812 zł (3,62%)

Stróże, małopolskie

Rozpoczęcie: 3 Marca 2014
Zakończenie: 31 Października 2014

Biorąc pod uwagę trudną sytuację osób chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach wyszła naprzeciw potrzebom tych osób i buduje Centrum Rehabilitacji dla chorych na stwardnienie rozsiane (SM). Obiekt wzniesiono w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy. Osoby cierpiące na to schorzenie będą mogły korzystać w nim z fachowej pomocy, najprawdopodobniej od 2015 roku.


Budynek ten znajduje się nieopodal Hospicjum im. Chrystusa Króla, także prowadzonego przez  Fundację. Nie jest on jeszcze wykończony, ale bardzo dużo zostało już zrobione - doprowadzony został m.in. prąd, wykonano kanalizację. Większość robót wykonali więźniowie z Zakładu Karnego w Nowym Sączu pracujący nieodpłatnie na rzecz fundacji. 


W Polsce brakuje niestety placówek świadczących kompleksową pomoc w zakresie rehabilitacji ludzi ze stwardnieniem rozsianym, co jest poważnym problemem. Chorzy marzą, by takich ośrodków, w których mogliby się leczyć i rehabilitować, było w naszym kraju jak najwięcej. Rehabilitacja w leczeniu stwardnienia jest niezbędna. Jest ona praktycznie jedynym lekarstwem na utrzymanie sprawności chorych, których liczba niestety wzrasta. A choroba jest wykrywana u coraz młodszych osób.Na sądecczyźnie nie ma w ogóle specjalistycznego ośrodka, w którym chorzy mogliby się rehabilitować. Nasze centrum otwarte będzie dla wszystkich chętnych osób. Już dziś zainteresowanie leczeniem i rehabilitacją w ośrodku jest bardzo duże, nie tylko z rejonu Małopolski, ale z całego kraju, a nawet z zagranicy. Ośrodek będzie dysponować 50, a być może nawet 60 miejscami. Chorzy na SM będą mieli do dyspozycji dwuosobowe, komfortowe pokoje.


Koszt całkowity budowy ośrodka wynosi ok. 20 milionów złotych. Zaawansowanie robót  przy budowie centrum rehabilitacyjnego obecnie wynosi ok. 70% całości wykonanych prac. Budowę centrum rehabilitacyjnego kontynuujemy dzięki wsparciu i zaangażowaniu  sponsorów. Do dokończenia rozpoczętej inwestycji potrzebujemy zakupić materiały budowlane, takie jak: płytki, kleje do płytek, wyposażenie kotłownii, grzejniki, wykończenie łazienek, drzwi wewnętrzne, wykładzina PCV, instalacje wodne oraz osprzęt elektryczny, gniazdka, barierki i poręcze oraz lampy. Cały czas dzięki pomocy ludzi dobrego serca jest możliwe kontynuowanie robót.


Mamy nadzieję, że dzięki pomocy portalu siepomaga.pl i wielkich serc „pomagaczy” uda się nam choć w części zebrać potrzebne środki, aby móc dokończyć budowę tak ważnego miejsca dla ludzi chorych na stwardnienie rozsiane. Chcielibyśmy tą drogą pozyskać 50.000 zł. Dlatego też zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie, a w szczególności wsparcie finansowe. Liczy się każdy gest, nawet ten najmniejszy.


Za okazane serce i pomoc Serdecznie Dziękujemy!!!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 69 osób
1 812 zł (3,62%)