Ostatnie chwile dzieciństwa

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 116 osób
3 775 zł (7,55%)

Gdynia, pomorskie

Rozpoczęcie: 10 Października 2013
Zakończenie: 15 Września 2014

„Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym…” – wiemy, że dzięki Wam – „małym” ludziom z wielkimi sercami jesteśmy w stanie osiągnąć to, co zaplanowaliśmy.

Jedyny taki dom w tej części Polski. Jedyny, który wesprze umierające dzieci w ostatnich chwilach wśród nas.

Zanim jednak prawie trzydzieścioro dzieci, wymagających troskliwej opieki non stop, będzie mogło zamieszkać w tym pięknym Domu, musimy zmierzyć się z ostatnią misją – wyposażyć go.

Placówka została już zbudowana. Pomoc z tzw. „1%” płynęła do Nas z wielką mocą. Ich efektem jest wspaniały budynek, dostosowany do potrzeb nieuleczalnie chorych dzieci. Wybudowany w ciągu jednego roku.

Jednak ściany to nie wszystko. Teraz chcemy, by te mury wypełnił cichy śmiech, chwile ostatnich radości i uśmiechów, odchodzących przedwcześnie dzieci.

Naszym celem jest urządzenie Domu Hospicyjnego dla Dzieci w Gdyni. Pragniemy stworzyć nieuleczalnie chorym dzieciom, to czego potrzebują najbardziej – czyli prawdziwy DOM.

Powstał wspaniały, nowoczesny i funkcjonalny budynek. Aby mógł spełniać swoją rolę i być, tak jak marzymy, drugim domem dla naszych małych podopiecznych i ich bliskich, musimy zgromadzić środki na jego wyposażenie.

W budynku, oprócz sal dla pacjentów, ich bliskich i personelu medycznego są również pokoje zabaw, salka komputerowa, salka kinowa i sala hydroterapii. Pomieszczenia te musimy wyposażyć we wszystko to, co potrzebne do ich funkcjonowania. W meble, sprzęt medyczny, kuchenny, gospodarczy...

Efekt starań wszystkich, którzy mieli w tym swój udział, widać gołym okiem.

To nasze marzenie i mamy nadzieję że i Wy staniecie się jego ambasadorami. By nieuleczalnie chore dzieci miały gdzie spać, gdzie siedzieć i przy czym jeść. By ich cierpienia nie pogłębiały odleżyny i niesprawne sprzęty.

Wystarczy niewielki gest z naszej strony, by dzieci mogły godnie spędzić swoje krótkie dzieciństwo właśnie w tym spokojnym miejscu.

Sprawmy wspólnie, by dzieci – którym nie dane będzie dorosnąć – spędziły swe ostatnie chwile w wyjątkowych warunkach. Otoczą je opieką i miłością ludzie, którzy oddali swoje życie opiece nad innymi, tymi bezbronnymi niedorosłymi.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 116 osób
3 775 zł (7,55%)